Yükleniyor...

BAŞKANIMIZ MUHİTTİN GÜNEY KUTLU DOĞUM PROGRAMINA KATILDI -
Eklenme : 12.10.2015   -   Okunma : 350

Kızılcahamam Müftülüğü tarafından gerçekleştirilen kutlu doğum haftası programı Yabanabat Kültür Merkezi Sultan Fatih düğün salonunda yapıldı. Toplantıya Kızılc

Kızılcahamam Müftülüğü tarafından gerçekleştirilen kutlu doğum haftası programı Yabanabat Kültür Merkezi Sultan Fatih düğün salonunda yapıldı.

Toplantıya Kızılcahamam Kaymakamı Mustafa Çit, Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney, İlçe Jandarma Komutanı Onur Akyüz, İlçe Müftüsü Tahsin Aydın, Din İşleri Yüksek Kurul Uzmanı Zafer Koç, Ak Parti İlçe Başkanı Sefa Yıldırım, Belediye meclis üyeleri, Din Görevlileri ve Kızılcahamamlı vatandaşlar katıldı.

Program İstiklal Marşı mızın okunmasıyla başlayarak, Akyüzler Kur’an Kursu öğrencisi tarafından Kur’an-ı Kerim Tilaveti okundu. Programın Açılış konuşmasını İlçe Müftüsü Tahsin Aydın yaparak Diyanet İşleri tarafından bu yıl Kutlu Doğum Haftasının konusu olan Din ve Samimiyet üzerinden konuşarak katılımcılara teşekkür etti.
Konuşmalarını yapmak üzere kürsüye gelen Belediye Başkanımız Muhittin Güney;

“Hz. Muhammed (S.A.V.) Yüce Allah’ın elçisidir ve onun buyruklarından dışarı çıkmaz. Allah’ın elçisi olması sebebiyle Peygamberimiz doğru yol üzeredir. İnsanları da doğru yola çağırmaktadır.

Hz. Muhammed (S.A.V.) peygamberlerin sonuncusudur. Peygamberliği evrenseldir. Kendisine Kur’an vahyedilmiştir. Peygamberimize iman ve itaat Yüce Allah’ın emridir. Diğer dinlere mensup insanlarında ona inanması gerekir.

Hz. Muhammed’in Özellikleri

Hz. Muhammed (S.A.V.) Allah’ın varlığına ve birliğine, ümmetinin durumuna tanıklık eden bir şahit; müjdeleyici, uyarıcı, davetçi ve aydınlatan bir ışıktır. Apaçık bir uyarıcıdır. En güzel örnektir. Ona uyanlar aydınlık bir yol üzeredir. Hiçbir çıkar peşinde değildir. Âlemlere rahmettir. O yüce Ahlak sahibidir. Adı ve şanı yüceltilmiştir. Sabırlıdır. Affedicidir. O yüce Allah’a ihlas ile içtenlikle ibadet eder.

Allah’ın ona olan lütfü çok büyüktür. O da bir insandır. Herkes ölecek, yüce Allah’a dönecektir. O, ahirette en yüce makamda olacaktır.

Yüce bir ahlak sahibidir. Güzel ahlakı tamamlamak için gönderilmiştir.

İffet ve haya sahibidir.

Doğru ve güvenilirdir. Emrolunduğu gibi dosdoğrudur. Sözünde durur, nezaketli, yumuşak huylu ve hoşgörülü olduğu kadar korkusuz, cesur ve yiğittir.

Şefkatli ve merhametlidir. Alemlere rahmet olarak gönderilmiştir.

Sabırlıdır, sabrı tavsiye etmiştir.

Güler yüzlü ve güzel sözlüdür” Diyerek sözlerini tamamladı.

Protokol konuşmalarının ardından, Akyüzler Erkek Kur’an Kursu öğrencilerinden ilahi korosu birbirinden güzel eserler seslendirdi.

Din İşleri Yüksek Kurul Uzmanı Dr. Zafer Koç tarafından Hz. Peygamber (a.s.) Din ve Samimiyet isimli konferansı verildi.

Programın sonunda Hafız Mustafa Akbaş ve Hafız Bilal Demiryürek Tasavvuf musikisinden eserler seslendirdi.

 BAŞKANIMIZ
  • Muhittin GÜNEY
E-BELEDİYE
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ
HIZLI ERİŞİM