Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

BAŞKANIMIZ MUHİTTİN GÜNEY KUTLU DOĞUM HAFTASI MESAJI
Eklenme : 12.10.2015   -   Okunma : 566

Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney 14-20 Nisan’da kutlanan‘Kutlu Doğum Haftası’ münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Başkanımız Muhittin Güney mesajı

Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney 14-20 Nisan’da kutlanan‘Kutlu Doğum Haftası’ münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Başkanımız Muhittin Güney mesajında, “Peygamberimizin insanlığın huzur ve mutluluğu için yaptığı çağrıya bugün daha çok ihtiyacımız vardır” ifadelerini kullandı.
Muhittin Güney “İhlas ve samimiyet, inancın, kulluğun ve itaatin sadece ve sadece alemlerin Rabbi olan Allah’a özgü kılınmasıdır. İhlas ve samimiyet bütün ibadetlerin her türlü riya, gösteriş ve çıkar kaygılarından arındırılıp sadece Allah rızası için yapılmasıdır” dedi.
Belediye Başkanımız Muhittin Güney mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

“Hz. Muhammed (S.A.V.) Yüce Allah’ın elçisidir ve onun buyruklarından dışarı çıkmaz. Allah’ın elçisi olması sebebiyle Peygamberimiz doğru yol üzeredir. İnsanları da doğru yola çağırmaktadır.

Hz. Muhammed (S.A.V.) peygamberlerin sonuncusudur. Peygamberliği evrenseldir. Kendisine Kur’an vahyedilmiştir. Peygamberimize iman ve itaat Yüce Allah’ın emridir. Diğer dinlere mensup insanlarında ona inanması gerekir.

Hz. Muhammed’in Özellikleri

Hz. Muhammed (S.A.V.) Allah’ın varlığına ve birliğine, ümmetinin durumuna tanıklık eden bir şahit; müjdeleyici, uyarıcı, davetçi ve aydınlatan bir ışıktır. Apaçık bir uyarıcıdır. En güzel örnektir. Ona uyanlar aydınlık bir yol üzeredir. Hiçbir çıkar peşinde değildir. Âlemlere rahmettir. O yüce Ahlak sahibidir. Adı ve şanı yüceltilmiştir. Sabırlıdır. Affedicidir. O yüce Allah’a ihlas ile içtenlikle ibadet eder.

Allah’ın ona olan lütfü çok büyüktür. O da bir insandır. Herkes ölecek, yüce Allah’a dönecektir. O, ahirette en yüce makamda olacaktır.

Yüce bir ahlak sahibidir. Güzel ahlakı tamamlamak için gönderilmiştir.

İffet ve haya sahibidir.

Doğru ve güvenilirdir. Emrolunduğu gibi dosdoğrudur. Sözünde durur, nezaketli, yumuşak huylu ve hoşgörülü olduğu kadar korkusuz, cesur ve yiğittir.

Şefkatli ve merhametlidir. Alemlere rahmet olarak gönderilmiştir.

Sabırlıdır, sabrı tavsiye etmiştir.

Güler yüzlü ve güzel sözlüdür.

Güzel sözde bir sadakadır. Ya hayır söyle yahut sus tavsiyesinde bulunmuştur.

Alçak gönüllü ve cömerttir. Tevekkül ve kanaat sahibidir. Daima hamd ve şükretmiştir. Düzene, temizliğe, giyim ve kuşamına çok dikkat etmiştir. Yiyip içmede çok ölçülüdür.

Allah’a ortak koşmayı, şirk’i, insan öldürmeyi, intiharı, savaştan kaçmayı, zina ve fuhuşu, içkiyi, uyuşturucuyu, kumarı, zulmü, faiz – ribâyı, rüşveti, ihtikar ve karaborsacılığı, hırsızlık ve gaspı, alışverişte hileyi, yetim malı yemeyi, yalan söylemeyi, iftirayı, kötü söz ve alayı, gıybet ve dedikoduyu, iki yüzlülük, riya ve dalkavukluğu, tecessüs ve kötü zan’ı, hasedi, kin ve düşmanlığı, sihir, kehanet ve falcılığı, öfke, kibir ve övünmeyi, tembellik, israf ve cimriliği, nemelazımcılığı yasaklamıştır. Ümmetini bizleri bu kötülüklerden men etmiştir” dedi.

 BAŞKANIMIZ
  • Muhittin GÜNEY
İLANLAR
E-BELEDİYE
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ
HIZLI ERİŞİM