Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

PANSİYONCULARLA TOPLANTI
Eklenme : 12.10.2015   -   Okunma : 645

İlçemizin turizm merkezi oluşu ve yazın kaplıca tedavisi için gelen ziyaretçilerin yoğunluğu nedeniyle ilçemiz için pansiyonculuk önemli bir geçim kaynağı. &nbs

İlçemizin turizm merkezi oluşu ve yazın kaplıca tedavisi için gelen ziyaretçilerin yoğunluğu nedeniyle ilçemiz için pansiyonculuk önemli bir geçim kaynağı.

 

Ancak bu sektörde son yıllarda gözle görülür şekilde artan yozlaşma, ilçenin imajının olumsuz şekilde etkilendiği gözleniyor.

 

Gelen misafirleri yaka paça ikna etmekten tutun, evlerini bir iki saatliğine kiralamaya kadar yaşanan bir dizi olumsuzluklar…

 

Kızılcahamam belediyesi bu yozlaşmaya, bu vurdum duymazlığa, bu aymazlığa el attı.

 

28 Mayıs 2014 Çarşamba günü saat 15:00 da Kızılcahamam Belediyesi Nikah ve Toplantı salonunda, Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Belediye Meclis Üyeleri ve 30 kadar pansiyoncu ile yapılan toplantıda sorunlar masaya yatırıldı.

 

Kontrolsüz Pansiyonculuğa Son

 

Belediye Başkanı Muhittin Güney, Belediye Başkan Yardımcısı Fahrettin İlhan, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Koordinatörü İhsan Taşer ve Turizm Derneği Başkanı Orhan Filiz ilçemizde pansiyonculuğun önemine dikkat çekerken, kanuni ve usulüne uygun yapılacak pansiyonculuğu destekleyeceklerini belirttiler.

 

Belediyemiz Büyük kaplıca yanında bulunan pansiyon koordinasyon bürosu hizmetine devam edeceği, gelen misafirler pansiyonlara belli bir sıra dahilinde yönlendirileceği ve Kimlik gösterme mecburiyeti olacağı belirtildi

 

Evlerini pansiyon olarak kullanacak olanlar, büroya kayıt yaptıracak ve evlerini belli bir standart dahilinde düzenleyecek, Kaplıca önü ve civarında bekleyip kötü görüntü oluşturmak ve gelen misafirleri taciz etmek, kontrolsüz bir şekilde evini pansiyon olarak kullanmak ortadan kalkacak.

 

Toplantıda daha detaylı bir şekilde belediye olarak daha çok yaptırımları gözden geçirerek önümüzdeki günlerde yoğun katılımlı bir toplantı yapılmasına karar verildi.

 İLANLAR
E-BELEDİYE
ARAMIZDAN AYRILANLAR
SOSYAL MEDYA'DA KIZILCAHAMAM
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ
HIZLI ERİŞİM