Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

ANKARA ÖZEL MAYA KOLEJİNDEN JEOPARK ZİYARETİ
Eklenme : 12.10.2015   -   Okunma : 637

Kızılcahamam-Çamlıdere Jeoparkı günden güne ilgi odağı olmaya, okullarında eğitim konusu olmaya devam ediyor. Maya koleji 5-6 ve 7. Sınıf öğrencileri 36 kişilik

Kızılcahamam-Çamlıdere Jeoparkı günden güne ilgi odağı olmaya, okullarında eğitim konusu olmaya devam ediyor.

Maya koleji 5-6 ve 7. Sınıf öğrencileri 36 kişilik bir gurupla  ilçemize okul gezisi düzenledi. Kızılcahamam Belediyesi Jeopark Koordinasyon merkezi tarafından karşılanan gurup ilk olarak Jeopark proje ofisinde bulunan taş ve fosil örneklerini inceleyip,  Rehber tarafından ilçenin  jeolojik oluşumları ve Kızılcahamam-Çamlıdere Jeoparkı hakkında bilgilendirildi.

Buradaki inceleme ve bilgilendirmenin ardından gurup; Tarihi Roma hamamı, Kızılcahamam Bedensel Engelliler Derneği (KEDER) Teşhir merkezi, Soğuksu Milli Parkı Tabiat varlıkları Müzesini ziyaret edip, Soğuksu Milli Parkında bulunan Kara akbaba gözetleme kulesine çıkarak, gezinim ilk bölümünü tamamlandı.

Gezinin 2. Bölümünde ise öğrenciler Güvem bölgesinde bulunan Bazalt sütunları ziyaret edip, Beşkonak Fosil yataklarında fosilleri yerinde inceleme fırsatı buldular, gezinin son durağı ise Krater gölü olan Karagöl oldu.

Kızılcahamam her geçen gün yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmaya devam ediyor. İlçemiz, Termal Turizm, doğa ve inanç turizmi için gelen misafirlerin hem ilgi odağı olmakta hem de beğenisini kazanmakta.

 BAŞKANIMIZ
  • Muhittin GÜNEY
İLANLAR
E-BELEDİYE
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ
HIZLI ERİŞİM