Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

KITALAR ARASI YÜZME YARIŞINDA BAŞARI SAĞLAYAN MECİT BAL ÖDÜLLENDİRİLDİ
Eklenme : 12.10.2015   -   Okunma : 548

2014 Kıtalar Arası Yüzme yarışlarına katılan Mecit Bal ve Mustafa Özdemir’e Kızılcahamam Belediyesi Amatör Spor Kulübü tarafından plaket takdim edildi. İlçemiz

2014 Kıtalar Arası Yüzme yarışlarına katılan Mecit Bal ve Mustafa Özdemir’e Kızılcahamam Belediyesi Amatör Spor Kulübü tarafından plaket takdim edildi.

İlçemiz esnaflarından Mecit Bal ve Mustafa Özdemir geçtiğimiz aylarda Ankara Anıttepe olimpik yüzme havuzunda yapılan elemelere katıldı. Elemeler sonucunda 800 metreyi 17.49 ile yüzen Mecit Bal kıtalar arası Boğaziçi yüzme yarışlarına katılmaya hak kazandı.

Ramazan Ayı İçerisinde İlçemizin Gururu olan Mecit Bal İstanbul Boğazında İlçemizi Yakışır bir şekilde temsil ederek İstanbul Boğazını Asya’dan Avrupa’ya 1 Saat 21 dakika geçerek Kıtalar arası yüzücü ünvanı almaya hak kazandı.

Kıtalar arası Yüzme Yarışı 20 Temmuz 2014 de Anadolu yakası Kandilliden başlayarak sırasıyla Avrupa yakasındaki Balta limanı, Fatih Sultan Mehmet köprüsü altı, Bebek, Arnavutköy, Kuruçeşme Cemil topuzlu parkında toplam da 6,5 km yüzülerek sonuçlandı.

Bu yıl 1729 kişinin katıldığı yarışa 990 Türk, 45 ülkeden 739 yabancı sporcu katıldı. “Geçilmez Inky” lakaplı efsanevi yüzücü Inge de Bruijn in de onur konuğuydu. Mecit Bal da ilk defa katıldığı kıtalar arası yüzme yarışında 1:21 (1 saat 21 dakika) da yüzerek yarışmayı tamamladı. Tamamlamanın bile başlı başına bir skor olan yarışmada genel klasmanda 1044. kendi yaş kategorisinde 209 oldu.

2014 Kıtalar Arası Yüzme yarışlarında İlçemizi en iyi şekilde temsil eden Mecit Bal’a Kızılcahamam Belediyesi Spor Kulübü Kulüp Yöneticisi Osman Bulut Ünsal tarafından da Plaket verildi.

Kızılcahamam Belediyesi Spor Kulübü Kulüp Yöneticisi Osman Bulut Ünsal 2014 Kıtalar Arası Yüzme yarışlarında İlçemizi en iyi şekilde temsil eden ve kıtalar arası yüzme yarışında 1:21 (1 saat 21 dakika) da yüzerek yarışmayı tamamlayan Mecit Bal’ı ve Yarışlara Katılma cesaretinde bulunan fakat dereceye giremeyen Mustafa Özdemir kardeşlerimi kutluyorum dedi.

 BAŞKANIMIZ
  • Muhittin GÜNEY
İLANLAR
E-BELEDİYE
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ
HIZLI ERİŞİM