Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

KENT KONSEYİ TOPLANIYOR
Eklenme : 12.10.2015   -   Okunma : 561

13 Ağustos 2014 Çarşamba günü Saat 20.00’de, Şehit Mehmet Erdem Caddesi Kızılcahamam Belediyesi Nikah ve Toplantı Salonunda, Kent Konseyi toplantısı yapılacaktı

13 Ağustos 2014 Çarşamba günü Saat 20.00’de, Şehit Mehmet Erdem Caddesi Kızılcahamam Belediyesi Nikah ve Toplantı Salonunda, Kent Konseyi toplantısı yapılacaktır.

Kent Konseyleri, Mahalli vizyon ve amaçların belirlenmesinde, ortak fikri oluşturacak yön verici durumda olan, sorunların çözüme dönük faaliyetlerinde hemşehricilik hukuku çerçevesinde herkesi buluşturan ve tüm bu fonksiyonları yerine getirirken de sürdürülebilir kalkınma esasıyla hareket eden demokratik yapılardır.

Kent Konseyleri, Kent yaşamında; hemşehricilik bilincinin geliştirilmesi. Kentin hak ve hukukunun korunması, Çevreye duyarlılık, yardımlaşma ve dayanışma, hesap sorma ve hesap verme ilkelerini hayata geçirmeye çalışır.

Ülkemizde Kent Konsey modelinin belediyeler için yasal bir zorunluluk haline getirilmesi ile bu oluşumların sayısında hızlı bir artış olmuş ve bu oluşumlar yerel düzeyde katılımın temel aracı haline gelmiştir.

Kızılcahamam Kent Konseyi :

Kızılcahamamlıların, birlik, beraberlik ve dayanışmanın, sürdürülebilir kalkınmanın, hemşericilik bilincinin geliştirilmesi ve onların yerel yönetime katılımlarını sağlamak amacıyla kurulacak demokratik bir platform olacaktır.

Kızılcahamam Kent Konseyinin oluşum yapısı içinde,

Kaymakamlık, Belediye, Siyasi Partiler, Sivil Toplum Kuruluşları, Sendikalar, Muhtarlar, Meslek Odaları, Kamu Kurum ve Kuruluşları bulunacaktır. Böylesi güçlü bir yapı ile kurulacak olan Kızılcahamam Kent Konseyi, İlçemizde demokrasi platformu oluşturması açısından önemli bir yere sahip olacaktır.

Kent Konseyi Gündemi :

Açılış ve Saygı duruşu

Divan kurul oluşturulması (1 başkan 2 üye)

Tasnif kurulu (1 başkan 2 üye)

Kent Konseyi Başkanı seçimi

Kent Konseyi Yürütme Kurulu seçimi    12 asil 12 yedek

Kapanış

 BAŞKANIMIZ
  • Muhittin GÜNEY
İLANLAR
E-BELEDİYE
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ
HIZLI ERİŞİM