Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

BESİCİLER İLE TOPLANTI YAPILDI
Eklenme : 12.10.2015   -   Okunma : 678

Kızılcahamam Belediyesi tarafından 13.08.2014 Çarşamba günü Saat: 19.00’da Kızılcahamam Belediyesi Nikah ve Toplantı salonunda Besiciler ile toplantı yapıldı. K

Kızılcahamam Belediyesi tarafından 13.08.2014 Çarşamba günü Saat: 19.00’da Kızılcahamam Belediyesi Nikah ve Toplantı salonunda Besiciler ile toplantı yapıldı.

Kızılcahamam merkezinde Hayvan Besicileri ile bir araya gelen Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Belediye Genel Koordinatörü İhsan Taşer ve Belediye Zabıta amiri Kemal Civan besicilerin dikkat etmesi gereken hususları ve besicilerin sorunlarını dinlediler.

1 Nisan 2014 tarihinden itibaren Büyük Şehir yasası ile yapılan değişiklikler kapsamında şehir merkezlerinde besiciliğin daha dikkatli yapılması hususunda yapılan bilgilendirme toplantısında söz alan besicilerden;

İsmetpaşa Mahallesinde besicilik yapan ve aynı zaman’da Kasaplar ve Celepler odası başkanı Ahmet Vural; Besiciler ile ilgili toplantı yapma kararı alan belediye başkanına teşekkür etti. Kasap ve Besici esnafın en çok arzu ettiği konulardan bir tanesi olan Et kombinasının bira önce kurulması konusunda belediyeden destek istediklerini belirtti.

Kemal Paşa Mahallesinde Besici Ali Barun; “Kızılcahamam’da 1986 yılında 139 bin Küçük baş, 58 bin Büyük baş hayvan yetiştirildiğini dile getirerek, ilçemize modern bir Et Kombinası talebinde bulundu.

Eski çorak pazarını andıracak yeni tesisler ile Et Satışının canlandırılması.

Eğrek kaya barajı yakınlarında kurulması planlanan toplu besi hanelerin  şartlar doğrultusunda besicilere verilmesi ve pazara çevrilmesi.”

Kemal Paşa Mahallesi  Ali Yalçın; Besicilik ve İnekçiliğin aynı ortamda olmayacağını belirterek, süt ürünleri satıcılığı yaptıkları için inek ve Besicilerin ayrı tutulmasını önerdi.

Kemal Paşa Mahallesi Cemal Uslucan; Besicilerin ayrı tutulmasına katıldığını belirterek, inek beslemenin maliyetini azaltmak için mallarını doğaya salmak zorunda kalındığını ve doğadan kaliteli süt aldıklarını bundan dolayı da Süt Ürünlerinin kaliteli olduğunu dile getirdi. Dışarıdan gelen ürünleri yerli ürün diye satan esnaflardan şikayetçi olduklarını söyledi.

İsmet Paşa Mahallesi Osman Şengül; İnekçilik yapan kişiler için yaylım yerlerine yakın bölgelerde çukurlar açılarak üzerlerini kendileri kapatmak şartı ile besi yeri gösterilmesi hakkında yardım istedi.

Kavaközü Mahallesi Muhtarı Hasan Baştuğ; Yerli esnafın dışarıdan getirdiği süt ürünlerini yerli yöresel ürün diyerek satış yaptıklarını belirterek bunun önüne geçilmesini istedi.

Toplantının sonunda konuşan Belediye Başkanımız Muhittin Güney; Toplantıya katılan Besicilere teşekkür ederek, istek ve şikayetlerini değerlendirmeye alacaklarını belirtti.

Başkanımız Güney Besicilerin ve hayvan sahiplerinin uyması gereken kuralları unutmamalarını söyledi. Hayvanlarını Belediyemiz ve ilçemiz içerisinde bulunan park bahçe ve yeşil alanlara girmemesini yapılan kent estetiğini ve emeği pislettiklerini dile getirerek hayvanlarını başı boş bırakmamalarını istedi.

 BAŞKAN
İLANLAR
E-BELEDİYE
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ
HIZLI ERİŞİM