Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

KALKINMA AJANSI KIZILCAHAMAMDA TOPLANTI YAPTI
Eklenme : 12.10.2015   -   Okunma : 436

Ankara Kalkınma Ajansı, Ankara’nın ilçelerinin kalkınma süreçlerine destek veriyor. Ajans bu kapsamda ilçeler için kalkınma yol haritası oluşturma çalışmalarını

Ankara Kalkınma Ajansı, Ankara’nın ilçelerinin kalkınma süreçlerine destek veriyor. Ajans bu kapsamda ilçeler için kalkınma yol haritası oluşturma çalışmalarını yürütüyor.
Ankara Kalkınma Ajansı, 2014 Yılı Çalışma Programı kapsamında İlçe Kalkınma Yol Haritaları Çalışmalarını sürdürüyor. Çalışma ile Ankara’nın alt bölgelerinde yer alan ilçelerin sosyo-ekonomik durumlarının, gelişme potansiyelinin, bu potansiyelin hayata geçirilmesinin ve sürdürülebilirliğinin önündeki engellerin tespiti hedefleniyor.
Bu kapsamda son olarak Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık ve Ajans Uzmanları ile birlikte Kızılcahamam Kaymakamı Mustafa Çit, Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney, Jandarma Komutanı Onur Akyüz, Kamu Kurum ve Kuruluşların Mülki ve İdari Amirleri, STK yöneticileriyle 28.08.2014 Perşembe günü Anadolu Mangal Evinde toplantı düzenlendi.
Toplantıda ilçede yürütülen ekonomik faaliyetlere yönelik sorunlar ve çözüm önerileri ele alındı. Sosyal ve kültürel altyapıya dair değerlendirmelerin de yapıldı. İlçeden gelen ne kadarı hayata geçirildi ne kadarı geri çevrildiği görüşüldü.

Proje üretiminin incelikleri yararlanılacak kurumlar ile istişareli olunması halinde projelerin hayata geçmesi için Ajans olarak destek verileceği belirtildi.
Toplantı sonunda Soğuksu Milli Park içinde bulunan fosil ağaç ziyaret edilerek toplantı sona erdi.

 BAŞKANIMIZ
  • Muhittin GÜNEY
İLANLAR
E-BELEDİYE
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ
HIZLI ERİŞİM