Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

RIZA DOĞAN GÜREŞ TURNUVASI YAPILDI
Eklenme : 12.10.2015   -   Okunma : 635

Kızılcahamam Belediyesi ve Kızılcahamam Gençlik Spor müdürlüğü tarafından düzenlenen 10. Rıza Doğan Serbest Güreş turnuvası yapıldı. Geleneksel olarak her yıl d

Kızılcahamam Belediyesi ve Kızılcahamam Gençlik Spor müdürlüğü tarafından düzenlenen 10. Rıza Doğan Serbest Güreş turnuvası yapıldı.

Geleneksel olarak her yıl düzenlenen Kızılcahamam’ın yetiştirdiği ilk Dünya Şampiyonu ünvanını alan güreşçilerden Rahmetli Rıza Doğan anısına bu yıl 10.su düzenlenen Rıza Doğan Serbest Güreş turnuvası yapıldı.

Erken saatlerde başlayan 13-15 yaş arası serbest Güreş Turnuvası, Güreş tarihinde bir ilki 1974 yılında İstanbul’da Avrupa şampiyonasının açık havada düzenlendiği ve 40 yıl sonra  ikincisi ise Rıza Doğan’ın anısına açık havada düzenlenen minder güreşi Kızılcahamam ilçe stadında yapıldı.

Rıza Doğan Güreş Turnuvasına Ankara Milletvekili Prof. Dr. Emrullah İşler, Ağrı Milletvekili Ekrem Celebi, Belediye Başkanı Muhittin Güney, Belediye Başkan Yardımcısı Fahrettin İlhan, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Aktaş, İlçe Gençlik Spor Müdürü Nahit Şahin, Ak Parti İlçe Başkanı Sefa Yıldırım ve Güreş sever  katıldı.

Güreşlerin Finallerine geçilmeden önce seremoni yapılarak, Yukarı Merkez Cami Müezzini Şerif Saka tarafından Kur’an-ı Kerim okundu.

Açılış konuşmasında Rıza Doğan’ın hayatından ve başarılarından bahseden Başkanımız MUhittin GÜNEY, Turnuvaya katılan güreşçilere başarılar dileyerek Merhum Rıza Doğan’ın isminin yaşatılması için düzenlenen güreş müsabakalarında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Kızılcahamam Halk eğitim Merkezi Folklor ekibi tarafından hazırlanan halk oyunları gösterileri büyük beğeni kazandı.

Finalleri yakından takip eden Bölge Milletvekili Prof.Dr. Emrullah İşler 74 kilo’da dereceye giren güreşçilere ödüllerini vererek, Proğramının yoğunluğu nedeniyle turnuvadan ayrıldı.

10. Rıza Doğan Güreş Turnuvasının Takım halinde Turnuva Şampiyonu 78 puanla Kızılcahamam Belediyesi Güreş takımı olurken, 74 puanla 2.ci Ankara Büyükşehir Belediyesi Güreş Takımı,  48 puanla 3.cü Tapu Kadostro Güreş takımı oldu.

 BAŞKANIMIZ
  • Muhittin GÜNEY
İLANLAR
E-BELEDİYE
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ
HIZLI ERİŞİM