Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

BAŞKAN GÜNEY’DEN ÖĞRENCİLERE AKILLI EĞİTİM
Eklenme : 12.10.2015   -   Okunma : 624

Kendisi de bir eğitimci olan ve eğitime her zaman büyük önem veren Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney, okullarımızda öğrencilerimizin faydalanabile

Kendisi de bir eğitimci olan ve eğitime her zaman büyük önem veren Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney, okullarımızda öğrencilerimizin faydalanabileceği, eğitim-öğretimlerine büyük katkıda bulunacak olan, ilçemizde ilk kez gerçekleştirilen”Evde Okul Ders Destek Sistemi” ile ilgili basın açıklaması yaptı.

 

“Değerli basın mensupları;

Öncelikle 2014-2015 eğitim-öğretim yılının başarılara ve hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Sosyal, kültürel ve bireysel boyutları aynı anda içinde bulunduran eğitim, yaşadığı toplumda etkin ve çağın gereksinimlerine uygun bireyler yetiştirebilmenin tek yoludur.

Kızılcahamam Belediyesi olarak öğrenci kardeşlerimizin nitelikli ve geleceğe güvenle bakabilen bireyler olarak hayata atılabilmesi için eğitim alanında yeni yatırımlar yapıyor, kaliteli eğitime tam destek veriyoruz.

Kızılcahamam ilçemizde 4371 öğrencimiz eğitim görmekte ve 402 öğretmenimiz de görev yapmaktadır. Kızılcahamam Belediyesi olarak ilçemizdeki eğitim kalitesini artırmak ve dershanelerin dönüşüm sürecinde  sosyal sorumluluk projesi olarak gördüğümüz “Kızılcahamam Belediyesi Eğitime %100 Destek Projesini” Kızılcahamam eğitim camiamızın hizmetine sunmaktan gurur duyuyoruz.

Fatih Projesine uygun olarak geliştirilen Evde Okul Online Eğitim Sistemini evde veya okuldaki bilgisayardan dershaneye gitmeden ders çalışılabilen, deneme sınavlarının çözülebildiği online bir eğitim platformudur. Öğretmen ve öğrencilerimize ulaştırdığımız şifre kartları ve kullanım broşürlerinde istenilen bilgilere ulaşılabilecek.

Kızılcahamam Belediyesi Evde Okul Ders Destek Sistemi, ara yüzüyle öğrencilerin yanı sıra öğretmen, rehber ve velilere de hizmet vermek amacındadır. Kızılcahamam Belediyesi Evde Okul Ders Destek Sistemi, YGS-LYS Rehberi, TEOG Rehberi, Veli Rehberi gibi başlıklı bölümlerde ve köşe yazılarında öğrencilerimizin yanı sıra öğretmenlerimizin, rehberlik uzmanlarının ve velilerimizin de yararlanabileceği konular ele alınmaktadır.

 

Bu projenin değerli vatandaşlarımıza faydalı olmasını umuyor ve siz değerli basın mensuplarımıza da başarılar diliyorum.”

 

Muhittin GÜNEY

 

Kızılcahamam Belediye Başkanı

 İLANLAR
E-BELEDİYE
ARAMIZDAN AYRILANLAR
SOSYAL MEDYA'DA KIZILCAHAMAM
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ
HIZLI ERİŞİM