Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

BAŞKANIMIZ JEOTERMAL TOPLANTISINDA
Eklenme : 12.10.2015   -   Okunma : 580

Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney Ankara’da yapılan Jeotermal Turizm Çalıştayı Ön Hazırlık Toplantısı katıldı. Ankara Vali Yardımcısı Nihat

Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney Ankara’da yapılan Jeotermal Turizm Çalıştayı Ön Hazırlık Toplantısı katıldı.

Ankara Vali Yardımcısı Nihat Nalbant, Kırşehir Belediye Başkanı ve Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği Başkanı Yaşar Bahçeci, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Ankara’daki jeotermal suları bulunan ilçe belediye başkanları, Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Jeotermal Komisyonu Başkanı Muzaffer Yalçın, Ankara Termal Turizm Yatırımcılar ve İşletmeciler Derneği Başkanı Mehmet Ali Doğan ile konunun uzmanları, akademisyenler Büyükşehir Belediyesi Gençlik Parkı Kabul Salonu’nda bir araya geldi.

Ankara’da jeotermal turizm potansiyelinin artırılması ve bu konuda yapılması gerekenlerin masaya yatırıldığı toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Başkent Ankara’da 6 jeotermal sahanın, kaynak bulunan 14 ilçenin, 58 kuyunun ve 8 kaynağın bulunduğunu belirtti.

Ankara’nın şehir merkezinde bile sıcak su kaynaklarının bulunduğunu ifade eden Gökçek, bilhassa yabancı yatırımcıları Başkent Ankara’ya çekmek için çaba sarf edilmesi gerektiğini kaydetti.

“Jeotermal turizme destek verilmesiyle Başkent Ankara ekonomisinin ağırbaşlı sıçrama yapacağına ve istihdam sorununun ortadan kalkacağına inandığını” belirten Gökçek, “Jeotermal turizm konusunda, bu yıl planlamalar yapılacak, önümüzdeki yıl uygulamalara geçilecek” ifadesini kullandı.

Toplantıya, Başkent Ankara’da jeotermal kaynağı bulunan ilçe belediye başkanları, sektör temsilcileri, uzmanlar ve akademisyenler de katıldı.

 BAŞKANIMIZ
  • Muhittin GÜNEY
İLANLAR
E-BELEDİYE
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ
HIZLI ERİŞİM