Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

ANKARA KALKINMA AJANSI’NDAN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
Eklenme : 12.10.2015   -   Okunma : 1121

ANKARA KALKINMA AJANSI’NDAN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI Ankara Kalkınma Ajansı, 2015 yılı “Mali Destek Programı” hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı

ANKARA KALKINMA AJANSI’NDAN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Ankara Kalkınma Ajansı, 2015 yılı “Mali Destek Programı” hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı

Ankara Kalkınma Ajansı, 2015 yılı “Mali Destek Programı” hakkında bilgilendirme toplantısı, 28.01.2015 Çarşamba günü saat 14:00’de Kızılcahamam Belediyesi Nikah Salonu’nda yapıldı. Toplantıya belediyemizden, Belediye Başkan Danışmanı ve Genel Koordinatör İhsan Taşer, İnsan Kaynakları ve Personel Müdürü Sadık Buğra Gürbüz, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hacı Ünal, İşgem Sorumlusu Aydın Ünalan ve Jeopark Sorumlusu Ali İhsan Kayabaşıoğlu katıldı.

Ankara Kalkınma Ajansı, 2015 Yılı Teklif Çağrısı kapsamında üç ayrı mali destek programı ile 20 milyon TL hibe desteği sağladıklarını açıkladı. Ankara Kalkınma Ajansı’ndan yapılan açıklamaya göre, İleri Teknolojilerde Yüksek Katma Değer Mali Destek Programı, Sosyal Sorunların çözümünde Yenilikçi Yöntemler Mali Destek Programı ve Sürdürülebilir Kalkınma Mali Destek Programı başlıklarında açılan teklif çağrısı ile Ankara’da Sosyo-Ekonomik kalkınmanın desteklenmesi amaçlanıyor.

“İleri Teknolojilerde Yüksek Katma Değer Mali Destek Programı (İLTEK) ile Ankara’nın yüksek katma değer ve teknoloji odaklı ekonomik altyapısının güçlendirilmesi hedefleniyor. Bu çerçevede 10 milyon TL olarak belirlenen bütçe; ileri teknolojili sektörlerde teknoloji yoğun ürünlerin geliştirilmesi ve yerli üretimi; markalaşma ve ihracat kapasitesinin artırılması ile arge, test, kalibrasyon hizmetleri ve laboratuar altyapılarının geliştirilmesi amacıyla kullanılabilecek. Programa; işletmeler, teknoloji geliştirme bölgeleri, organize sanayi bölgeleri, sanayi bölgeleri, kümeler, üniversiteler, araştırma merkezleri ve enstitüler, kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşları ile ihracatçı birlikleri başvuruda bulunabilecek.

Sosyal Sorunların Çözümünde Yenilikçi Yöntemler Mali Destek Programı (SOS(ALT/KAP))ise Ankara’da bireylere eşit ve kaliteli yaşam imkanı sunarak sosyal uyumun güçlendirilmesini amaçlıyor. Toplam bütçesi 6 milyon TL olan program, özel sosyal politika gerektiren grupların yaşam kalitesinin yükseltilmesi, sosyal ve ekonomik yaşama katılımlarının artırılması ve farklı yoksulluk biçimleriyle mücadele edilmesi özel amacına hizmet ediyor. Programa; belediyeler, kamu kurum kuruluşları, organize sanayi bölgeleri, üniversiteler, kar amacı gütmeyen araştırma merkezileri, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ile kar amacı gütmeyen birlik ve kooperatifler proje sunabilecek.

Sürdürülebilir Kalkınma Mali Destek Programı (SÜRKA)kapsamında sunulacak projelerin ise Ankara’da bölge içi gelişmişlik farklarının azaltılmasına hizmet etmesi bekleniyor. Bu kapsamda; tarımsal endüstrilerin geliştirilmesine, tarımsal arge ve ürge çalışmalarına, yöresel el sanatlarının ekonomiye kazandırılmasına, turistik değerlerin katma değere dönüştürülmesine yönelik projeler değerlendirmeye alınacak. Programa; işletmeler, belediyeler, kamu kurum kuruluşları, organize sanayi bölgeleri, üniversiteler, araştırma merkezleri ve enstitüler, kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ile birlik ve kooperatifler proje sunabilecek.

 

Ankara Kalkınma Ajansı Ankara’da yaklaşık 100 milyon TL civarında bir kaynak harekete geçirmiştir. Ankara’nın öne çıkan ve potansiyel barındıran sektörlerinde mali ve teknik destekler sunan Ajansımız, kalkınmanın sosyal yönüne de gereken ilgiyi göstermektedir. Bu çerçevede 2015 Yılı Teklif Çağrısı kapsamında kaynakların dengeli bir yaklaşımla dağılımını sağlamayı umuyoruz. Teklif Çağrısı kapsamında Ankara’nın ileri teknolojili sektörlerdeki potansiyelini 10 milyon TL hibe ile desteklerken, özel sosyal politika gerektiren gruplara yönelik projelere 6 milyon TL hibe desteği sunuyoruz. Sürdürülebilir Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında ayırdığımız 4 milyon TL tutarındaki kaynak ile de Ankara’nın alt bölgelerine yönelik kalkınma hamlelerine destek oluyoruz. Bu çerçevede, 2015 Yılı Teklif Çağrısı’nın hayırlı olmasını temenni ediyor, Ankara’nın gerçek ihtiyaçlarına yanıt verecek ve Ankara’nın bölgesel kalkınma hedeflerine ulaşmasına katkıda bulunacak projeleri beklediğimizi belirtmek istiyorum” dedi.

 İLANLAR
E-BELEDİYE
ARAMIZDAN AYRILANLAR
SOSYAL MEDYA'DA KIZILCAHAMAM
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ
HIZLI ERİŞİM