Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

BAŞKANIMIZ KÜFRE HAYIR ETKİNLİĞİNE KATILDI
Eklenme : 12.10.2015   -   Okunma : 1904

Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney Cumhuriyet İlkokulu tarafından düzenlenen ‘’AİLEMİZ HER ŞEYİMİZ, AĞIZLAR KİRLENMESİN.’’ Proje programına katıldı

Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney Cumhuriyet İlkokulu tarafından düzenlenen ‘’AİLEMİZ HER ŞEYİMİZ, AĞIZLAR KİRLENMESİN.’’ Proje programına katıldı.

Kızılcahamam Cumhuriyet İlkokulu tarafından 04.05.2015 pazartesi günü Cumhuriyet Meydanında yapılan ‘’AİLEMİZ HER ŞEYİMİZ, AĞIZLAR KİRLENMESİN.’’ Projesi kapsamında Küfre hayır yürüyüşü ve kötü sözleri balonlara hapsedip patlatıyoruz, etkinliklerini büyük bir katılımla gerçekleştirdi.

Etkinliğe Ankara Milletvekili Ahmet İyimaya, İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız, Belediye Başkanı Muhittin GÜNEY, İlçe Jandarma Komutanı Onur Akyüz, Ak Parti İlçe Başkanı Sefa Yıldırım, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Müftümüz Sinan KAZANCI, İlçe Emniyet Müdürü Yusuf PAMUK , İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Şube müdürleri ilçedeki tüm okullar temsilcileriyle ve velileriyle katılırken, yürüyüşe ilçe esnafının da katılması mutluluk verdi.

Okul Müdürü Ertuğrul İPEK projenin İlçemizdeki ortakları olan Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet YILDIZ, Belediye Başkanı Muhittin GÜNEY, İlçe Müftümüz Sinan KAZANCI, İlçe Emniyet Müdürü Yusuf PAMUK ‘a, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Şube müdürlerine projeye vermiş oldukları katkıdan dolayı ayrı ayrı teşekkür ederiz dedi.

Ertuğrul İpek proje hakkında bilgi verdi;

PROJE KONULARI:

– Gençlerin, çocukların anne babalarının ve ailenin değerini anlaması.

– Anne babaların gençleri anlamasını sağlamak.

– Kötü ve çirkin sözle mücadele.

PROJENİN GEREKCESİ:

  1. Toplumun çekirdeği olan aile kurumunun her geçen gün yıpranması ve ailenin dağılma tehlikesi yaşaması.
  2. Gençlerin anne babalarını, anne babaların gençleri anlamakta sorunlar yaşaması.
  3. Toplumumuzda bir kısım insanların düşünce dünyasının kirliliğinin göstergesi olan küfür ve argo içeren sözlerin her geçen gün artıyor olması.
  4. Toplumun bir bölümünde doğru ve yanlış kavramlarının kriterlerinin belirsizleşmesi ve değerlerimizden uzaklaşıyor olması.

PROJENİN AMACI:

  1. Farkındalık oluşturacak etkinliklerle ailenin önemini gençlere ve anne babalara kavratmak.
  2. Argo ve küfrün bir ahlak problemi olduğunu ve milletimizin değerleri ile uyuşmadığını bizim için en değerli varlıklarımızın böylesine ağza alınmayacak ifadelerle değersizleştirildiğini halkımıza anlatmak.

PROJENİN HEDEF KİTLESİ:

  1. Anne babalar.
  2. İlkokul öğrencileri.
  3. Ortaokul ve lise öğrencileri.
  4. Tüm halkımız ve ilçe esnafı.

Yapılan Çalışmalar;

1-Tanıtım kitapçığı basıldı.

2-Proje Ortaklarımız gezildi ve bilgilendirme yapıldı.

3-Kızılcahamam Belediyesi tarafından İlçemizdeki dijital reklam panolarından görsel afişlerle proje tanıtımı ve sunumlar yapıldı.

4-Kızılcahamam Belediyesi tarafından afiş, broşür ve çıkartmalar bastırıldı.

5-Kızılcahamam Belediyesi tarafından 300 tişört ve şapka temin edildi.

6-Okulumuz proje grubu, İlçemizdeki;

20 okulda 400 öğretmen, 5000 öğrenci ve öğrenci velilerine Ailenin Türk toplumundaki yeri ve önemini anlatarak, argo ve kötü sözlerin yapmış olduğu tahribat anlatılarak destekleri alındı.

7-İlçemiz okullarında resim, afiş ve slogan yarışmaları düzenlendi ve katılımcılara okul aile birliği tarafından saat ve benzeri ödüller alındı.

8-16 Mayıs tarihi itibarıyla sonuçlandırılacak olan bu projemizin çok verimli olması nedeni ile ve aşırı talep olmasından dolayı yılsonuna kadar devam etmesi kararlaştırıldı.

Image1 Image2 Image3 Image4 Image5 Image6 Image7 Image8 Image9 Image10 Image11 Image12 Image13 Image14 Image15 Image16 Image17 Image18 Image19 Image20 Image21 Image22 Image23 Image24 Image25 Image26 Image27 Image28 Image29 Image30 Image31 Image32

 İLANLAR
E-BELEDİYE
ARAMIZDAN AYRILANLAR
SOSYAL MEDYA'DA KIZILCAHAMAM
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ
HIZLI ERİŞİM