Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

JEOPARK’ta BAHAR TURLARI BAŞLADI
Eklenme : 12.10.2015   -   Okunma : 1901

Termal ve Doğa Cenneti Yeşil Kızılcahamam’da baharın gelmesi ile birlikte Ankara ve civarındaki okullarımızın Kızılcahamam-Çamlıdere Jeopark’ı ilgi odağı olmaya

Termal ve Doğa Cenneti Yeşil Kızılcahamam’da baharın gelmesi ile birlikte Ankara ve civarındaki okullarımızın Kızılcahamam-Çamlıdere Jeopark’ı ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Ankara Altındağ Mehmet Ali Hasan Coşkun Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencileri Okul Müdürü Erdoğan ERSÖZ ve Coğrafya öğretmeni Zeynep SANSAR eşliğinde 29 kişilik bir grupla ilçemiz Kızılcahamam-Çamlıdere Jeopark’ına Coğrafya dersi uygulamalı arazi gezisi sebebi ile ziyaret ettiler.

Grup Kızılcahamam Belediyesi Turizm Tanıtım& Jeopark Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Ali İhsan KAYABAŞIOĞLU rehberliğinde ilk olarak Cumhuriyet Meydanında Toplanarak ilçemiz hakkında bilgilendirildikten sonra, sırası ile Çeltikçi Bölgesinde bulunan Doğanözü Barajı, Mahkemeağcin Yer altı Kültürel Jeositi, Abacı Peri Bacaları, İlçe Merkezinde Bulunan Şehit Anıt Ağacı, Tarihi Roma Hamamı, Soğuksu Milli Parkı Tabiat Varlıkları Müzesi ziyaretlerinin ardından son olarak Güvem Bölgesi Sabuncu Kaya Mevkiinde bulunan Güvem Bazalt sütunlarını ziyaret ederek ilçemizden ayrıldılar.

Okul Müdürü Erdoğan ERSÖZ ve Coğrafya Öğretmeni Zeynep SANSAR yapılan gezinin öğrencileri adına çok verimli bir gezi olduğunu dile getirdikten sonra Başta Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin GÜNEY olmak üzere bu gezide emeği geçen herkese Teşekkürlerini ilettiler ve Kızılcahamam’ın Doğal güzelliklerinde hayran kaldıklarını belirttiler.

Image2 Image3 Image4 Image5 Image6 Image7 Image8 Image9 Image10 Image11 Image12 Image13 Image14 Image15 Image16Image8İLANLAR
E-BELEDİYE
ARAMIZDAN AYRILANLAR
SOSYAL MEDYA'DA KIZILCAHAMAM
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ
HIZLI ERİŞİM