Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

DEV PROJENİN İMZALARI ATILDI
Eklenme : 12.10.2015   -   Okunma : 2599

Çin Halk Cumhuriyeti Sincan Uygur Özerk Bölgesi Urumçi Şehrinde faaliyet gösteren Xinjiang Alkut Şirketler Grubu Ankara İli Kızılcahamam İlçesi’nde Sağlık ve Tu

Çin Halk Cumhuriyeti Sincan Uygur Özerk Bölgesi Urumçi Şehrinde faaliyet gösteren Xinjiang Alkut Şirketler Grubu Ankara İli Kızılcahamam İlçesi’nde Sağlık ve Turizm Alanında yatırım faaliyetlerine başladı.

Adı geçen şirketler grubunun Ankara’da kurduğu Ankara Urumçi Tarım A.Ş ile Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tamamlayıcı Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi Ankara Valisi Sayın Mehmet Kılıçlar’ın himayelerinde düzenlenen protokol imza töreni Ankara Valiliği toplantı salonunda gerçekleşti.

İmza protokolünün gerçekleştirildiği toplantıya, Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız, Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan, Kalkınma Bakanlığı Bölgesel Gelişme ve Yapısal Uyum Genel Müdürü Nahit Bingöl, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık, Ankara Urumçi Tarım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahim Latip ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Dairesi Başkanı Dr. Mehmet Zafer Kalaycı, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selami Akkuş, Tamamlayıcı Tıp Merkezi Müdürü Doç. Dr. Salih Mollahaliloğlu, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Özen Özensoy Güler, yatırım danışmanı ve Ankara Urumçi Tarım A.Ş’nin kurucularından Doç.Dr. Vâris Çakan, Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü İbrahim Erkan, İş Geliştirme Ve Strateji Birim Başkanı Muhammed Ali Oflaz, Yatırım Destek Ofisi Uzmanları Alper Demir, Şeref Furkan Ceylan, Miray Hanım Yıldırım katıldı.

Ankara Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi tarafından yaklaşık 2 yıldır yürütülen yatırım tanıtım çalışmaları neticesinde planlanan yatırım, Ankara’ya sağlık ve turizm alanında ilk etapta yaklaşık 50 milyon dolarlık yatırım planlanıyor.

Kızılcahamam’da termal sağlık turizminin Uygur ve Çin tababetini içeren tamamlayıcı tıp uygulamaları ile birleştirilecek olan projede alanında yetişmiş Uygur ve Çin tababet doktorları geleneksel ve tamamlayıcı tıp yöntemleriyle tedavi yapmaktadır. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tamamlayıcı Tıp Merkezi bu hizmetler esnasında Uygur ve Çin tamamlayıcı tıp hekimleri muayene, tetkik, rapor, reçete ve diğer uygulamalara nezaret eder, konsültasyon yapmaktadır. Ayrıca Uygurlu yatırımcılar Kızılcahamam’a maliyeti 100 milyon doları aşan en yeni teknolojilerle donatılmış Uygur ilaç fabrikasını kurmayı planlamaktadır.Yatırımcılar Kızılcahamam’da ilaçların ham madde sorunu çözmek için “Şifalı bitkiler tarlaları” nı oluşturacaklarını da ifade ettiler.

Konuyla ilgili görüşlerini belirten Belediye Başkanımız Muhittin Güney; “İlçemize kazandıracağımız bu dev projenin resmi boyutunu uzun uğraş ve görüşmelerin sonucunda bugün Ankara Valimiz Sayın Mehmet Kılıçlar ile birlikte yapılan protokol ile resmileştirmiş bulunmaktayız. ilçemizin 100. yılında 100 milyon doları aşan en yeni teknolojilerle donatılmış Uygur ilaç fabrikasının kurulmasıyla başlayacak olan dev yatırımın devamında doğal sağlık tedavi merkezleri yapımı ile devam edecek yatırımın ilçemize Ankara’mıza ve Türkiye’mize hayırlı uğurlu olmasını diyorum”dedi.

Image1 Image2 Image3 Image4 Image5 Image6 Image7 Image8 Image9 Image10 Image11 Image12 Image13 Image14 Image15 Image16 Image17 Image18 Image19 Image20 Image21 Image22 Image23 Image24 Image25 Image26 Image27 Image28 Image29 Image30 Image31 Image32 Image33 Image34 Image35BAŞKAN
İLANLAR
E-BELEDİYE
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ
HIZLI ERİŞİM