Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

ÖĞRENCİLERİN GERİ DÖNÜŞÜME DUYARLILIĞI
Eklenme : 12.10.2015   -   Okunma : 3067

Kızılcahamam Belediyesi 5 Haziran Dünya Çevre Günü Geri Dönüşüm Malzemeleri Tasarım Yarışması Ödülleri sahiplerine verildi. Kızılcahamam belediyesi tarafından  

Kızılcahamam Belediyesi 5 Haziran Dünya Çevre Günü Geri Dönüşüm Malzemeleri Tasarım Yarışması Ödülleri sahiplerine verildi.

Kızılcahamam belediyesi tarafından  5 Haziran 2015 Cuma günü saat 11:00 Cumhuriyet Meydanında 5 Haziran Dünya Çevre Günü Geri Dönüşüm Malzemeleri Tasarım Yarışması Ödül ve sergi programına Kızılcahamam ilçe Kaymakamı Mehmet Yıldız Belediye Başkanımız Muhittin Güney Belediye başkan Yardımcısı Fahrettin İlhan Milli Eğitim Müdürü Burhan Aycan Kızılcahamam İlçe Müftüsü Sinan Kazancı Belediye Meclis üyelerimizden İbrahim Yıldız, Yusuf Şengül, Adem Emin Atakul, Başkent Atık ve Çevre Hizmetleri A.Ş Yetkilisi Fatih Çoban,Okul Müdürleri ve Öğrenciler katıldı.

Ödül töreninde konuşan Belediye Başkanımız Muhittin Güney; “5 Haziran Dünya Çevre Günü”dolayısı ile hazırladığımız Geri Dönüşüm Malzemeleri Tasarım Sergisi ve Ödül Töreni’ne hoş geldiniz.

Çevre;insan ve tabiat varlıklarının birbiriyle etkileşim içinde olduğu bir sistemdir.Çevrenin korunması geliştirilmesi ve iyileştirilmesi konularında gösterilen çabaların gayesi,insanların daha sağlıklı ve güvenli  bir çevrede yaşamalarının sağlanmasıdır.Çevre bir kurum yada kuruluşun değil bütün insanların sorumlu olduğu bir yaşam alanıdır.Gelecek nesillere iyi bir çevre bırakmak için;kirlenmelerin önlenmesi,tabiatın korunarak tahribatının engellenmesi,yeşil alanların korunması ve artırılması ile kamuoyunun bilinçlendirilmesi önem arz etmektedir.

Kamuoyunun bilinçlendirmesi ve insanlara örnek teşkil etmek amacı ile düzenlediğimiz Geri Dönüşüm Malzemelerinden Tasarım Yarışması,öğrencilerimizin katılımları ve ortaya çıkardığı eserlerle bu konuda onların ne kadar duyarlı olduğunu göstermiştir.Yarışmanın amacı olan eğitim gören öğrencilerimizin çevreye olan ilgisini ve geri dönüşüm atıkları konusunda bilinçlenmesini sağlama hususuna riayet eden 6 okuldan 100 öğrencimiz,hayal güçlerini kullanarak,doğada geri dönüştürülüp kullanabilecek malzemelerden günlük hayatta kullanabilecemiğiz harika ürünler yapmıştır.

İlçemizde birinci ve sekizinci sınıf arasında eğitim gören öğrencilerimizin yaptığı çalışmalar seçici kurul heyetimiz tarafından degerlendirilerek, 1 adet birinci,1 adet ikinci ve 3 adet üçüncü tasarım seçildi.Değerlendirme yapılırken öğrencilerimizin yaşlarına göre yaptığı çalışmalar,hayal gücü ve yaptıkları çalışmanın geri dönüşüm atıklarından olmasına dikkat edildi.

Ben yarışmanın amacına riayet eden,gösterdikleri başarı ve duyarlılıktan dolayı yarışmaya katılan okullarımıza,öğrencilerimize,öğretmenlerimize,velilerimize ve yarışmamıza büyük katkı sağlayan Başkent Atık ve Çevre Hizmetleri A.Ş,’ye teşekkür ediyor,bu vesile ile 5 Haziran Dünya Çevre Gününüzü kutluyor ve hepinize saygılar sunuyorum’’ dedi.

Programda derece giren öğrencilerin okul müdürlerine ve kendilerine belge ve ödülleri verildi.Geri Dönüşüm Malzemeleri Tasarım sergisi gezilerek program sona erdi.

Image1 Image2 Image3 Image4 Image5 Image6 Image7 Image8 Image9 Image10 Image11 Image12 Image13 Image14 Image15 Image16 Image17 Image18 Image19 Image20 Image21 Image22 Image23 Image24 Image25 Image26 Image27 Image28 Image29 Image30 Image31 Image32 Image33 Image34 Image35 Image36 Image37 Image38 Image39 Image40 Image41 Image42 Image43 Image44 Image45 Image46 Image47 Image48 Image49 Image50 Image51 Image52 Image53BAŞKAN
İLANLAR
E-BELEDİYE
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ
HIZLI ERİŞİM