Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

DEV PROJE HAYATA GEÇİYOR
Eklenme : 12.10.2015   -   Okunma : 988

Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney; Çin Halk Cumhuriyeti Sincan Uygur Özerk Bölgesi Urumçi Şehrinde faaliyet gösteren Xinjiang Alkut Şirketler Grub

Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney; Çin Halk Cumhuriyeti Sincan Uygur Özerk Bölgesi Urumçi Şehrinde faaliyet gösteren Xinjiang Alkut Şirketler Grubu Kızılcahamam ‘da yapacağı Sağlık ve Turizm Alanında yatırım faaliyetlerinin detaylarının görüşülmesi için Çin Halk Cumhuriyeti Urumçi Şehrine gitti.

Kızılcahamam ‘a yapılacak olan Dev sağlık projesinin görüşüleceği, seyahate Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık, Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız, Belediye Başkanımız Muhittin Güney, yatırım danışmanı ve Ankara Urumçi Tarım A.Ş’nin kurucularından Doç.Dr. Vâris Çakan, Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü İbrahim Erkan, Yatırım Destek Ofisi Uzmanları Miray Hanım Yıldırım katıldı.

Ankara Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi tarafından yaklaşık 2 yıldır yürütülen yatırım tanıtım çalışmaları neticesinde planlanan yatırım, Ankara’ya sağlık ve turizm alanında ilk etapta yaklaşık 50 milyon dolarlık yatırım planlanıyor.

Kızılcahamam’da termal sağlık turizminin Uygur ve Çin tababetini içeren tamamlayıcı tıp uygulamaları ile birleştirilecek olan projede alanında yetişmiş Uygur ve Çin tababet doktorları geleneksel ve tamamlayıcı tıp yöntemleriyle tedavi yapmaktadır. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tamamlayıcı Tıp Merkezi bu hizmetler esnasında Uygur ve Çin tamamlayıcı tıp hekimleri muayene, tetkik, rapor, reçete ve diğer uygulamalara nezaret eder, konsültasyon yapmaktadır. Ayrıca Uygurlu yatırımcılar Kızılcahamam’a maliyeti 100 milyon doları aşan en yeni teknolojilerle donatılmış Uygur ilaç fabrikasını kurmayı planlamaktadır. Kızılcahamam’da ilaçların ham madde sorunu çözmek için “Şifalı bitkiler tarlaları” nı oluşturacak.

Kızılcahamam’ın 100. Yılında 100 yıllık bir projenin temellerini atmak için Çin Halk Cumhuriyeti Urumçi Şehrinde 12-19 Haziran tarihleri arasında görüşmeler yapacak olan Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Yurt dışında bulunduğu süre içerisinde ise Başkanlığa Belediye Meclis Üyesi İbrahim Yıldız vekalet edecek.

Image1 Image2 Image3 Image4 Image5 Image6 Image7BAŞKAN
İLANLAR
E-BELEDİYE
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ
HIZLI ERİŞİM