Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

BELEDİYE BAŞKANIMIZ İLÇEMİZE GELEN DİYANET İŞLERİ BAŞKANI PROF. DR. MEHMET GÖRMEZİ KARŞILADI
Eklenme : 12.10.2015   -   Okunma : 710

Anadolu Platformu’nun organize ettiği Anadolu Buluşmaları’nın 10.su Kızılcahamam Çam Otelinde yapıldı. Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney; Anadolu

Anadolu Platformu’nun organize ettiği Anadolu Buluşmaları’nın 10.su Kızılcahamam Çam Otelinde yapıldı.
Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney; Anadolu Platformu’nun organize ettiği Anadolu Buluşmaları programı için Kızılcahamam’a gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’i karşıladı.
Anadolu Buluşmaları’nın 10.sunda sunum yapan İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, yaptığı konuşmasında insanlık tarihinin son 2 bin yılını beşer yüzyıllık dönemlere ayırarak her dönemin ayrı ayrı kritiğinin yapılması gerektiğini vurguladı. Günümüzde insanlığın ve İslam aleminin içinde bulunduğu benzer durumların tarihimizde var olduğunu söyledi. Bugün İslam aleminde yaşananların anlaşılabilmesi için tarihimize bakmamız gerekir dedi.
Vasat ümmet kavramının üzerinde de duran Görmez, bu kavramın günümüzde yanlış anlaşıldığını, hatta ılımlı İslam yorumlarına yol açtığını belirtti. Bunun böyle olmadığını vasat ümmetten merkez ümmetin anlaşılması gerektiğini söyledi ve İslam alemi bizden önderlik bekliyor diyerek sözlerini tamamladı.

Image1 Image2 Image3 Image4 Image5 Image6 Image7 Image8 Image9 Image10

 BAŞKANIMIZ
  • Muhittin GÜNEY
İLANLAR
E-BELEDİYE
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ
HIZLI ERİŞİM