Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

ZORUNLU AÇIKLAMA
Eklenme : 15.03.2016   -   Okunma : 2178

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUHİTTİN GÜNEY'DEN KAMUOYUNA VE ÇOK DEĞERLİ KIZILCAHAMAMLI HEMŞEHRİLERİMİZİN DİKKATİNE;

Bilindiği üzere 13 Mart 2016 Pazar günü Başkent Ankaramız’da, Atatürk Bulvarı üzerinde hareket halindeki bomba yüklü bir araçla otobüs durağında bekleyen vatandaşlara yönelik gerçekleştirilen terör saldırısı neticesinde 37 vatandaşımız hayatını kaybetmiş ve çok sayıda vatandaşımız yaralanmıştır.

Son zamanlarda haince yapılan terör saldırıları, sivil vatandaşlarımızı da tehdit eder boyutlara ulaşmış hepimizi derin bir üzüntüye sevk etmiştir. Devletimiz tarafından her noktada gerekli önlemler titizlikle alınmış ve alınmaya da devam etmektedir. İlçemizde de gerekli önlemler yetkililer tarafından alınmıştır.

Ülkemizde ulusal olarak yayın yapan bir gazetede, yaşanan terör saldırısında kullanılan bombaların araca Kızılcahamam’da yüklendiğinden bahsedilmiş, haberin bir bölümünde “yüklendiği değerlendiriliyor derken, diğer bir yerde yüklendiği öğrenildi" gibi çelişkili ifadeler yer almıştır. Bu bahsedilen durumun resmi bir dayanağı kesinlikle olmamaktadır. Doğa ve Termal Cenneti ilçemiz Kızılcahamam’ın isminin bu tip bir haberde resmi bir dayanağı olmadan kullanılması bizleri derinden üzmüştür. Ulusal olarak yayın yapan bir yayın kuruluşunun bu şekilde aslını araştırmadan haber yapması şaşkınlık verici bir durumdur.

Kızılcahamam, hem gerekli güvenlik önlemlerinin her zaman titizlikle alındığı, hem de ilçede yaşayan vatandaşlarımızın hassasiyetlerinden dolayı bu tip bir olayın ilçede yaşanmasının zor olduğu güvenli bir ilçedir. Turizmde dünya markası olmuş, her yerde tanınan ilçemiz, asla böyle bir haberde isminin kullanılmaması gereken müstesna bir yere sahiptir.

Bahsi geçen haberi yapan gazeteye karşı, resmi dayanağı olmadan yaptığı bu haber dolayısı ile hukuksal süreci başlattığımızı bildirir, vatandaşlarımızın son zamanlarda hem ilçemiz ile ilgili hem  de genel yaşanan olaylarla ilgili yapılan haberlerin doğruluk payını iyice araştırmaları gerektiğini belirtmek isterim. Bu vesile ile, yaşanan hain saldırı sonucu hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Yüce Türk Milletimize başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar dilerim. Saygılarımla…

Muhittin Güney – Kızılcahamam Belediye BaşkanıİLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ