Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

BAYIRBUCAK TÜRKMENLERİ İÇİN TOPLANAN YARDIMLAR UĞURLANDI
Eklenme : 22.03.2016   -   Okunma : 1266

Hatay Yayla dağına ulaştırılması planlanan yardım malzemeleri İlçe Müftüsü Sinan Kazancı'nın yaptığı konuşma ve dua ile yola çıktı.

Kızılcahamam Müftülüğü tarafından organize edilen, Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız ' ın himayelerinde olan, Kızılcahamam  Belediye Başkanımız Muhittin Güney'in ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarının katkısı  ile bir komisyon marifetiyle  22 Şubat - 18 Mart 2016 tarihleri arasında yapılan Bayır- Bucak   Türkmenlerine   yardım  kampanyasında toplanan kuru gıdalar (Un,Makarna,Yağ ve Pirinç)  yaklaşık  53 ton yardım malzemesi için Bugün Kaymakamlık binası önünde uğurlama töreni yapıldı.

2 tır  dolusu ayni yardım malzemesini Ankara-Kızılcahamam`dan Bayırbucak Türkmenlerine verilmek üzere Hatay Yayla dağında ki insanı yardım  koridorunda Bayır Bucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere  Kızılay yetkililerine teslim etmek için Kızılcahamam  ilçesinden Kaymakam Mehmet Yıldız, Belediye Başkanımız Muhittin Güney  ve daire amirlerinin katılımıyla ve  Yarın  Hatay Yayla dağına  ulaştırılması  planlanan yardım  malzemeleri İlçe Müftüsü Sinan Kazancı'nın yaptığı konuşma ve dua ile yola çıktı.

İçerisinde  yardım  malzemesi olan Tırlara eşlik etmek ve Hatay Yayla dağında bulunan İnsanı yardım  koridorunda Kızılay  yetkililerine Bayırbucak Türkmenlerine  teslim edilmek üzere  yardım komitesi Başkanı ve Müftülük  Şube Müdürü Sıtkı Yılmaz, Aşağı camii Müezzini  Mehmet Metin ve Ciğirler Mah. Camii İmam Hatibi Mehmet Dalaz da giderek yardımları teslim edecekler.

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ