Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

ŞEHİTLERİMİZİ MUHTEŞEM BİR PROGRAMLA YAD ETTİK
Eklenme : 6.04.2016   -   Okunma : 1377

Kızılcahamam Belediyesi tarafından düzenlenen, bu vatanı canları ve kanlarıyla, şehadet şerbetini içerek bizlere emanet eden aziz şehitlerimizi anma programı

 

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda,

Şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda,

Canı cananı, bütün varımı alsın da hüda,

Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

 

Bayrakları bayrak yapan üzerindeki kandır,

Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.

Kızılcahamam Belediyesi tarafından düzenlenen, bu vatanı canları ve kanlarıyla, şehadet şerbetini içerek bizlere emanet eden aziz şehitlerimizi anma programı Swissotel International Toplantı Salonu’nda muazzam bir katılım ile gerçekleştirildi.

Belediye Başkanımız Muhittin Güney, İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Müşmal, İlçe Müftüsü Sinan Kazancı, Belediye Başkan Yardımcısı Fahrettin İlhan, Ak Parti Kızılcahamam İlçe Başkanı Sefa Yıldırım, MHP İlçe Kızılcahamam İlçe Başkanı Uğur Tekin, Belediye Meclis Üyeleri Murtaza Güngör, Songül Ergelen, Kemal Öztürk, İbrahim Yıldız, Yusuf Şengül, Fatih Oral, Günaydın Yüce, Murat Can, aziz şehitlerimizin yakınları, gazi yakınları, gaziler, kadın-erkek, çocuk, yaşlı Kızılcahamam halkının yoğun katılımı ile gerçekleşen programın başlangıcında istiklal marşımız hep bir ağızdan söylendi. ’’ Şehitler ölmez vatan bölünmez ‘’ sloganlarıyla salon inledi. Ardından Belediye Başkanımız Muhittin Güney ve İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız günün anlam ve önemine dair konuşmalarını yaptılar.

 Daha sonra Mevlithan Celalettin Şensoy ve  Mustafa Duman eşliğinde mevlid-i şerif ve ilahiler okundu. İlçemiz şehitleri ve gazileri adına hazırlanan plaketlerin şehit ailelerine takdimi sırasında duygusal anlar yaşandı.

Diyanet İşleri Eski Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan Hocaefendi’nin , günün anlam ve önemine dair naif sesi ile sohbetinin ardından Müberra Tokluoğlu isimli küçük hafızımız Kuran-ı Kerim okudu.

Programa katılan vatandaşlarımıza Belediye Başkanımız Muhittin Güney’in hazırlattığı mevlid şekerleri ikram edildi.

 

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ