Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

KAPLICALARIMIZA VE SOĞUKSU MİLLİ PARKI’NA YOĞUN İLGİ
Eklenme : 10.04.2016   -   Okunma : 3133

Baharın gelmesiyle birlikte kendilerini dışarı atan vatandaşlar, özellikle Türkiye’nin Doğa ve Termal Cenneti olan Kızılcahamam’ı öncelikli olarak tercih ediyor

Baharın gelmesiyle birlikte kendilerini dışarı atan vatandaşlar, özellikle Türkiye’nin Doğa ve Termal Cenneti olan Kızılcahamam’ı öncelikli olarak tercih ediyor. Kızılcahamam’a gelen misafirler, bölgenin gerçek manada termal özelliğini ispatlamış kaplıcalarımızdan faydalanarak,  Soğuksu Milli Parkı’nda doğa ile iç içe piknik yapmanın farkını yaşıyorlar.

Türkiye’nin Termal Cenneti ve İç Anadolu Bölgesi’nin en gözde ilçelerinden biri olan Kızılcahamam; termal suları, tabiatı ve milli parkı ile ün kazanmış bir ilçe olarak bilinmektedir. Baharın gelmesiyle yoğunlaşan Kızılcahamam’da bulunan Soğuksu Milli Parkı hafta sonlarında piknikçilerini ağırlamaya ve kalabalık günler geçirmeye başladı.

Yapılan gözlemlere göre Ankara’nın yoğunluğundan ve haftanın yorgunluğunu atmak için Kızılcahamam’a gelen misafirler önce Soğuksu Milli Parkında stres atıp bol oksijen aldıktan sonra Termal Kaplıcalara girerek sağlıklı bir şekilde evlerine dönüyorlar.

Konuyla ilgili görüşlerini belirten Belediye Başkanımız Muhittin Güney; ilçemize yoğun ilgi olduğunu, öncelikli tercih olarak Kızılcahamam’ın tercih edildiğini söyleyerek, herkesi Kızılcahamam’a davet ederek bu farkı yaşamalarını tavsiye etti.

 

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ