Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

KADIN KANSERLERİNE DUR DEMEK İÇİN PEDALLAR KIZILCAHAMAM’DAN ÇEVRİLDİ
Eklenme : 12.05.2016   -   Okunma : 2229

Sağlık Bakanlığınca, kadın kanserleri konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen uluslararası katılımlı bisiklet etkinliği için

Sağlık Bakanlığınca, kadın kanserleri konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen uluslararası katılımlı bisiklet etkinliği için, milli sporcular Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkından pedala bastı.

Programa Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız, Belediye Başkanımız Muhittin Güney, İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli Karakuş, Kızılcahamam Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. İsmail Uzun, Hastane Müdürü Hüseyin Tekin, Halk Sağlığı çalışanları, sağlık personeli ve Perihan Erdoğan Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri ise kendi bisikletleri ile katıldılar.

Programda konuşan Belediye Başkanımız Muhittin Güney; “Sağlık Bakanlığımızın düzenlemiş olduğu bu etkinliğin ikinci ayağını Kızılcahamam’dan başlattıkları için Sağlık Bakanımız olmak üzere Sağlık bakanlığı yetkililerine ve Türkiye Halk Sağlığı kurumuna teşekkür ediyorum, Bu tür etkinliklere Belediye olarak destek vermekten memnuniyet duyduğumuzu belirtmek istiyorum. Kanser tüm dünyada olduğu gibi ülkemizin de ciddi bir problemi Bakanlığın bu konuya el atması ve dikkat çekmesi de önemli bir etkinlik” dedi.

Viyana'dan bisikletleriyle yola çıkan gönüllü sporcular, Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkında Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız tarafından verilen start ile İstanbul’a hareket ettiler.

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ