Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

ÇAĞATAY İLKOKULU JEOPARK ALANLARINI GEZEREK STRES ATTI
Eklenme : 13.05.2016   -   Okunma : 1249

Çağatay İlkokulu 3A ve 4A sınıfı öğrencileri ‘’ SOSYAL SINIF EĞİTİM HER YERDE’’ adlı proje kapsamında Jeopark Gezisi düzenleyerek doğada stres attılar.

        Çağatay İlkokulu öğrencilerine sınıf öğretmenleri Hacer Gökmen Coşar, Zeliha Yıldız İnce ve Müdür Yardımcısı Halis Çelik'in öncülük ettiği Jeopark gezisinde  Kızılcahamam Belediyesi AB ve Jeopark Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Ali İhsan Kayabaşıoğlu rehberlik ederek öğrencilerimize ilk olarak, Abacı Peri Bacaları, Mahkeme Ağacin Yeraltı Kültürel Jeositi'ni gezdirdikten sonra öğrencilerimiz Soğuksu Milli Parkı Müzesi'ni gezip, Milli Park içerisinde yemek arası verip doğada kısa bir piknik yaptılar. Sonrasında ise gezinin ikinci bölümünde  Güvem bölgesini gezdiler. Karagöl etrafında yürüyüş yapan öğrenciler burada hem eğlenip hoş vakit geçirdiler hem de güzel doğa fotoğrafları çekme fırsatı buldular.

      Kızılcahamam Belediyesi AB ve Jeopark Koordinasyon Merkezi tarafından düzenlenen gezilerde ve özellikle okul gezilerinde Jeopark Projesinin esas amacı olan doğal güzelliklerimizi bizden sonraki nesillerimize koruyarak aktarmak, öğrencilerimize yaşadıkları coğrafyanın önemi anlatılarak doğayı ve doğada yaşayan canlıları korumamız gerektiği anlatılıyor.

      Gezi bitiminde Okul Müdürü İbrahim Ayhan, bu gezide en büyük katkıyı sağlayan, kendilerine bu imkanları sunan Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney’ e teşekkür ederek şükran dileklerini ilettiler.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ