Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

2016 MESLEKİ TANITIM VE YÖNLENDİRME FUARI AÇILIŞI YAPILDI
Eklenme : 13.05.2016   -   Okunma : 1456

 Kızılcahamam  Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Kızılcahamam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Mesleki Tanıtım ve Yönlendirme Komisyonu tarafından düzenlenen 2016 Mesleki Tanıtım ve Yönlendirme Fuar açılışna katıldı.Fuar ,13 Mayıs 2016 Cuma günü Kızılcahamam Cumhuriyet Meydanında yapıldı.

Açılışa Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza ALTUNEL, Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet YILDIZ, Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin GÜNEY, İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli KARAKUŞ, Ankara İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin ÜNLÜ,Gençlik Merkezi Müdürü Yusuf AKKAYA, İlçe Şube Müdürleri Gürkan HAZAR, Erdoğan ÇAKMAK, okul-kurum müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

 İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli KARAKUŞ, yaptığı açılış konuşmasında ilçemizdeki Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleriyle ilgili bilgi verdi. Konuşmasında “İlçemizde ortaöğretime 1900 öğrencimiz devam etmektedir. Bunlardan Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerimizde 10 alanda 1100 öğrencimiz öğrenim görmektedir.Bu sergiyi düzenlemedeki amacımız ilçemizdeki meslek liselerini, alanlarını görsel olarak birlikte sergilemek, ilçemizde öğrenim görmekte olan, gelecekte okul ve alan seçimi yapacak 8. ve 9. sınıf öğrencilerimize, onların velilerine ve tüm halkımıza tanıtmaktır.” dedi.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza ALTUNEL ise yaptığı konuşmadaBakanlığımızın Meslek Liseleriyle ilgili yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Mesleki eğitime giden öğrenci sayısı oranının arttığını belirtti.

Kızılcahamam Halk Eğitimi Merkezi,Ayşe Bezci Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı ve Konaklama Seyahat Alanı;İbn-i Sina Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Sağlık Hizmetleri Alanı; Halide Edip Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alnı ve Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Alanı; Kızılcahamam Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Alanı, Elektrik-Elektronik Teknolojileri Alanı, Makine Teknolojileri Alanı ve Uçak Bakım Onarım Alanı ile fuar alanında stantlarını açmışlardır. Mesleki Tanıtım ve Yönlendirme Fuarı ziyaretçilerin beğenisini kazandı.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ