Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

KIZILCAHAMAM, ANKARA’DA BULUNAN OKULLARIN GÖZDESİ OLDU
Eklenme : 14.05.2016   -   Okunma : 2704

Termal ve Doğa Cenneti Yeşil Kızılcahamam, Ankara ve civarındaki okulların geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda gözdesi olmaya devam ediyor.

            Ankara Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesi  10.sınıf öğrencileri 90 kişiden oluşan kalabalık bir sayı ile ilçemize Jeopark Gezisi düzenlediler. Yapmış oldukları gezinin amacı, Kızılcahamam’ın doğal güzellikleri, Jeopark alanlarının insan hayatına etkileri, kırsal yaşantı, yeryüzü şekillerinin oluşumu, bölgenin sorunları ve çözüm önerileri, doğal çevrenin korunması ve ekoturizmin önemi konularının yerinde görülmesiydi. İlçemize gelen öğrenci grubuna  Kızılcahamam Belediyesi AB ve Jeopark Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Ali İhsan Kayabaşıoğlu rehberlik ederek öğrencilerin sorularına yanıt verdi.

         Öğrenciler ilk olarak, Soğuksu Milli Parkı içerisinde incelemelerde bulundu ve burada Milli Parkı ve bitki örtüsü endemik türleri hakkında bilgilendirildikten sonra gezi Abacı Peri Bacaları ve Mahkeme Ağacin Yeraltı Kültürel Jeositlerini, tarihi ve oluşumları bakımından incelediler. Gezinin son bölümünde ise Kızılcahamam Belediyesi Eğitimci Nuray Yeşil Müzesi’ni ve Milli Park içerisinde bulunan Tabiat Varlıkları müzelerini gezdiler.

     Ankara Hacı Ömer Tarman Lisesi Okul Müdürü Hasan Hüseyin Uğraş, Edebiyat öğretmenleri Selva Cengiz, Meltem Koçak, Coğrafya öğretmenleri Ömer Cengiz, Özer Beyaz, Tarih öğretmeni Gülizar Şimşek, Felsefe Öğretmeni Nesrin Gökçe, Fizik öğretmeni Sakine Çelik ve Rehber Öğretmen Dilek Yılmaz ilçemizden ayrılmadan önce Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney’i  yapmış oldukları çalışmalardan dolayı tebrik edip teşekkür ettiler.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ