Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

JEOPARK ALANLARININ HAFTA SONU ZİYARETÇİLERİ İSTANBUL YEŞİLKÖY ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ OLDU
Eklenme : 16.05.2016   -   Okunma : 1682

Termal ve Doğa Cenneti Yeşil Kızılcahamam, doğal güzelliklerinin yanı sıra Jeolojik oluşumları ve coğrafi yapısı ile dikkat çekyor.

Termal ve Doğa Cenneti Yeşil Kızılcahamam, doğal güzelliklerinin yanı sıra Jeolojik oluşumları ve coğrafi yapısı ile dikkat çektiği gibi okul gezilerinde sadece Ankara civarındaki okullara değil, Türkiye’nin farklı bölgelerinde bulunan okulların da gözdesi olmaya devam ediyor.

Hafta sonu ilçemize İstanbul Bakırköy'den gelen Yeşilköy Anadolu Lisesi öğrencileri Coğrafya öğretmenleri Nurgül Özenir, Fazilet Sarı, Kimya Öğretmeni Birol Işkın, Edebiyat öğretmeni İlknur Gülle ve Cağaloğlu Anadolu Lisesi Rehber öğretmenlerinin gözetiminde Sorumlu Müdür Yardımcısı Elmas Yiğit Kadıoğlu koordinatörlüğünde gerçekleşen araştırma gezisinde gruba Kızılcahamam Belediyesi AB ve Jeopark Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Ali İhsan Kayabaşıoğlu  rehberlik etti.

Yeşilköy Anadolu Lisesi öğrencileri yeryüzü şekillerini ve jeolojik yapıları yakından görüp inceleme yapmak maksadı ile ilçemizde bulunan Jeopark alanlarını ziyaret ettiler. Öğretmenleri ile birlikte 90 kişiden oluşan kalabalık grup ilk olarak Soğuksu Milli Parkı hakkında ve burada yaşayan yaban hayat, bitki örtüsünü ve endemik türleri inceledikten sonra Çamlıdere bölgesinde bulunan Pelitçik Yahşiyan Fosil Ormanında fosil ağaç oluşumlarını inceleyip Çeltikçi Bölgesi Kızık fayını ziyaretlerinin ardından  Abacı Peri bacaları aşınma kayalarını inceleyerek ilçemizden ayrıldılar.

Yeşilköy Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri ilçemizden ayrılırken Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney’e turizme yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ederek başarılarının devamını dilediler.

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ