Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

ADALET BAKANLIĞI ANKARA EĞİTİM EVİ ÖĞRENCİLERİ JEOPARK ALANLARINI GEZDİ
Eklenme : 28.05.2016   -   Okunma : 1432

Jeopark alanlarımıza ilgi, her geçen gün büyüyor.

           Termal ve Doğa Cenneti olan ilçemiz, temiz havası, doğal güzellikleri özellikle de Jeopark alanlarımızla dikkatleri çekerek ilçemize gelen misafirlerimizin ilgi odağı oluyor.

          Adalet Bakanlığı Ankara Eğitim Evi, Öğretmen Gülay Uryanoğlu, 2. Müdüre Elvan Yiğit, Sosyal Hizmetler Uzmanı Senem Sarıoğlu ve İnfaz Koruma Baş Memuru Mesut Aslan önderliğinde 28 kişiden oluşan 15-18 yaş öğrenci grubu ile ilçemize motivasyon gezisi düzenlediler. Grup, Kızılcahamam Belediyesi AB ve Jeopark Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Ali İhsan Kayabaşıoğlu rehberliğinde ilk olarak Soğuksu Milli Parkı ve burada bulunan Tabiat Varlıkları Müzesi’ni ziyaret etti. Ardından Çeltikçi Bölgesinde bulunan Mahkeme Ağacin Yeraltı Şehri Kütürel  Jeositi ve Abacı Peri Bacaları Jeositini ve  Çamlıdere Şeyh Ali Semerkandi Hazretleri Türbesine ziyarette bulundular. Adalet Bakanlığı Ankara Eğitim Evi öğrencileri son olarak Şehit Anıt Ağacı ve Kızılcahamam Belediyesi 100. Yıl Eğitimci Nuray Yeşil Müzesini gezdikten sonra ilçemizden ayrıldılar.

                Adalet Bakanlığı Ankara Eğitim Evi öğrencileri, geziye önderlik eden Öğretmen Gülay Uryanoğlu, 2. Müdüre Elvan Yiğit, Sosyal Hizmetler Uzmanı Senem Sarıoğlu ve İnfaz Koruma Baş Memuru Mesut Aslan ilçemizden ayrılırken göstermiş oldukları misafirperverlikten dolayı Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney ve Eşi Ayşe Güney’e teşekkür ettiler.

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ