Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

KADİRBEY KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ'NDE SONA GELİNDİ
Eklenme : 9.06.2016   -   Okunma : 5282

Kızılcahamam Belediye Başkanlığı ile Toplu Konut İdaresi arasında yapılan ön protokol ile kentsel dönüşüm başlıyor

Kızılcahamam Belediye Başkanlığı ile Toplu Konut İdaresi arasında yapılan ön protokol çerçevesinde Kızılcahamam Karşıyaka Mahallesi ve Yenice Mahallesi'nde yaklaşık 24 hektarlık alanda Kentsel Dönüşüm ve Yenileme çalışmalarına başlanmıştı. Bu konu ile ilgili Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Belediyemiz Nikah ve Toplantı Salonu'nda geçtiğimiz aylarda toplantı yaparak vatandaşlarımızı bilgilendirmişti.

TOKİ ile yapılan ön protokol çerçevesinde belediyemizce mülkiyet araştırması, kentsel dönüşüm yapılacak alandaki yapıların ve arsaların tespitleri yapılmış, bu alana vaziyet planları ve mimari projeler hazırlanmıştır. TOKİ ile de görüşmeler devam etmekte olup, yapılacak çalışmalar için görüş alışverişleri devam etmektedir. Kentsel dönüşüm alanında arsaların ve binaların kıymet takdirleri ile kentsel dönüşüme ait metraj hesabı yapılması çalışmaları devam etmektedir. Yapılan çalışmalara TOKİ tarafından onay verilmesinin ardından bölgede bulunan arsa sahipleri ile anlaşma çalışmalarına, imar planı yapımına ve mimari statik kesin projelerin yapılması çalışmalarına başlanılacak.

Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Kızılcahamam'a bambaşka bir hava katacak olan kentsel dönüşüm projesinin Kadirbey Bölgesinde oturan vatandaşlarımız ve ilçemiz için büyük bir şans olacağını ve en büyük hayallerinden birisi olan bu proje çalışmalarında sona gelindiğini söyledi.

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ