Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

ABACI PERİBACALARI JEOSİTİ REKREASYON VE PEYZAJ PROJESİ YAPIM ÇALIŞMALARI BAŞLADI
Eklenme : 25.06.2016   -   Okunma : 2804

Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney’in ilçemize kazandıracağı bir proje için daha çalışmalar başladı.

Jeopark duraklarımızdan birisi olan ve ilçemiz Çeltikçi Başören Abacı Mahallesi’nde bulunan  Abacı Peribacaları’nda yapılacak olan çalışmalar neticesinde bölge muhteşem bir rekreasyon alanı haline dönüşecek.

Yapılacak olan rekreasyon ve peyzaj çalışması 9650 m2 lik alanı kapsayacak. 5400 m2 çim alana sahip olan projede 20 farklı türde 629 adet bitki olacak. Proje içerisinde yürüyüş yolları, engelli dostu gezinti yolu, jeolojik oluşumları bütün olarak inceleyebilmek için tasarlanmış 2 adet seyir terası, çocuklu misafirlerin rahat vakit geçirebilmeleri için tasarlanmış çocuk oyun grubu, görsel zenginlik katması için 172,5 m2 alan üzerine tasarlanmış şelaleli yapay gölet, kamelyalar, dinlenme alanları, Jeopark tanıtım panoları, idari bina, wc ve kafeterya bulunacak.

Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Kızılcahamam’a bir projeyi daha kazandıracak olmanın gururunu yaşadıklarını, yapımı devam eden ve gerçekleştirilecek projelerle Kızılcahamam’ın bambaşka bir ilçe olacağını söyledi. Başkanımız, gece gündüz demeden çalışmalarının büyüyen, gelişen ve her yerde örnek olarak gösterilecek olan bir Kızılcahamam için devam ettiğini sözlerine ekleyerek, Abacı Peribacaları Jeositi Rekreasyon ve Peyzaj Projesi’nin ilçemize hayırlı olmasını diledi.

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ