Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

KIZILCAHAMAM, HAİN DARBE GİRİŞİMİ OLAYLARINDA VEFAT EDEN ŞEHİTLERİNİ GÖZYAŞLARI İLE TOPRAĞA VERDİ
Eklenme : 17.07.2016   -   Okunma : 2698

Haince planlanan darbe girişimi neticesinde gerçekleşen olaylarda hayatını kaybeden şehitlerimiz toprağa verildi.

15 Temmuz 2016  günü yapılan darbe girişiminde ülkesine, milletine ve devletine sahip çıkmak için gece ilçemizden Ankara’ya giden hemşerilerimizden Mehmet,Lütfi ve Hakan Gülşen Cumhurbaşkanlığı Külliyesi yakınlarında helikopterden atılan bombanın isabet etmesi sonucu şehit oldular.

İlçemiz Mahkeme Ağacin Mahallesi halkından ilçemiz esnaflarından Nizami Gülşen'in abisi emlakçılık işi ile uğraşan Mehmet Gülşen, kardeşi Anfa Güvenlik Amiri Hakan Gülşen ve amcaoğlu Lütfi Gülşen‘in cenaze namazı  Aşağı Merkez Camii önünde kılındı. Üç şehidimizi için ayrı ayrı kılınan cenaze namazlarının ardından şehitlerimizin naaşları Mahkeme Ağacin Mahallesi’ne götürülerek, kılınan cenaze namazlarının ardından gözyaşları içerisinde toprağa verildi.

Cenaze namazına Başbakan Yardımcılarımızdan Prof. Dr.Numan Kurtulmuş,  Bölge Milletvekilimiz Prof.Dr. Emrullah İşler, İlçe Kaymakamımız Mehmet Yıldız, Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Müşmal, İlçe Müftüsü Sinan Kazancı,  Belediye Başkan Yardımcısı Fahrettin İlhan, Belediye Meclis Üyelerimiz, Ak Parti Ankara İl Başkan Yardımcılarından Mumin Altunışık, Hasan Akan, siyasi parti ilçe başkanları,  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Mesleki Yeterlilik Kurumu Kurum Başkanı Adem Ceylan ve Yardımcısı Beyhan Sarı,  bürokratlar ile çok sayıda vatandaşımız katıldı.

İlçemizde kılınan cenaze namazının ardından birer konuşma yapan Başbakan Yardımcımız Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ve Bölge Milletvekilimiz Prof. Dr. Emrullah İşler cenaze sahiplerine başsağlığı ve şehitlerimize de Allah’tan rahmet dilerken, darbe girişimi esnasında ülkemizin kurtarılmasında büyük emekleri olan vatandaşlarımıza teşekkür ettiler.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ