Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

DEMOKRASİ ŞEHİTLERİ VE TÜM ŞEHİTLERİMİZİ CUMHURİYET MEYDANINDA GURURLA ANDIK
Eklenme : 23.07.2016   -   Okunma : 1692

Kızılcahamam Belediyesi ve İlçe Müftülüğü tarafından Cumhuriyet meydanında Mevlid-i Şerif programı düzenlendi.

Kızılcahamamlı vatandaşlar, darbe girişiminin 7. gününde Cumhuriyet Meydanında darbeye tepki göstermek adına demokrasi nöbetine devam ediyor.

Milli İradeye sahip çıkmak ve hain saldırılarda Vatan uğruna ülkemizden ve ilçemizden şehit olan 4 vatandaşımız için Kızılcahamam Belediyesi ve İlçe Müftülüğü tarafından Cumhuriyet meydanında Mevlid-i Şerif programı düzenlendi.

Programa; Bölge Milletvekili Prof. Dr. Emrullah İşler, İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız, Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Belediye Başkan Yardımcımız Fahrettin İlhan, Cumhuriyet Başsavcımız Fatih Müşmal, İlçe Emniyet Müdürümüz Ali Yeşildal,  İlçe Müftüsü Sinan Kazancı, Sivil Toplum Örgütlerimizin Temsilcileri Kurum Müdürleri, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Belediye meclis üyeleri , Şehitlerimizin  Aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kızılcahamam Müftülüğü din görevlileri tarafından Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan program da Mevlid-i Şerif ve İlahiler okundu, Cumhuriyet Meydanına Belediyemiz tarafından dev ekran kurularak buradan zaman zaman  gösteriler izletildi. Mevlid-i Şerifin ardından İlçe Müftüsü Sinan Kazancı tarafından dua edildi.

Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney; Bu İhanet çetesinin 15 Temmuz tarihinde başlatmış olduğu Vatanımıza Milletimize bayrağımıza, Hükümetimize, başbakanımıza, Cumhurbaşkanımıza karşı başlatmış oldukları bu hain saldırı neticesinde sizlerin her günü burada bu şer güçlere karşı göstermiş olduğunuz, Vatan millet sevgisi ve Milet iradesinden ötürü hepinize saygılar sunar teşekkür ederim. İlçemizden 4 tane Şehit verdik Ülkemizden de bir çok şehit verdik onlara Allah’tan rahmet diliyorum yaralı olan gazilerimizde acil şifalar diliyorum. Şehit Ailelerimizde de başsağlığı diliyorum. Tabi ki ilçe olarak üzgünüz, Şehitlerimize hep beraberce omuzlarımızda uğurladık fakat Kızılcahamam olarak da gurur duyuyoruz. Bizimde bu mücadelede, bu bayrak davasında bu millet davasında, vatan davasında tuzumuz oldu. Allah Ailelerine Sabırlar versin, Şahadet Şerbeti içen İbrahim ateş Kardeşime, Hakan Gülşen Kardeşime, Mehmet Gülşen Ağabeyime ve Lütfi Gülşen ağabeyime Şahadet  diliyorum inşallah bizlere de şefaat ederler diye Rabbimden niyaz ediyorum.  Bu hain Darbe Teşebbüsünü def eyleyen herkese teşekkür ediyor hepinize saygılar sunuyorum dedi.

Programa katılan Bölge Milletvekili Prof. Dr. Emrullah İşler mevlid programına karılan vatandaşlarımıza seslenerek 15 Temmuz tarihinin Türk milletinin tarihine önemli bir gün olarak geçmiştir. Bu ihanet şebekelerinin darbeler tarihine yeni bir darbe ilave etmek için başlatmış olduğu kalkışmayı milletimiz olarak hep birlikte bastırdık ve darbeye hayır dedik, millet iradesine evet dedik, Demokrasiye evet dedik diyerek yaşanan hain olayı değerlendirdi. İşler sözlerinin sonunda; Hunharca gerçekleştirilen saldırıda İlçemizde Şehit olan vatandaşlarımızın cenazelerini burada kıldık, Gülşen Ailesinin acısını paylaşarak Mahkemeağacin köyünde defnettik. Bütün şehit ailelerimize buradan bir kez daha başsağlığı diliyorum, Rabbim onlara metanet versin, sabır versin ve inşallah şehitlerimizi başta onlar olmak üzere bizlere de şefaatçi eylesin ben bu katılımlarınızdan dolayı hepinize en kalbi şükranlarımı sunuyorum hepinizi Allaha emanet ediyorum dedi.

Mevlit Programı içi Cumhuriyet meydanında toplanan vatandaşlara, Kızılcahamam Belediyesi ve esnaflarımız tarafından ikramlarda bulunuldu.

Belediye Başkanımız Muhittin Güney esnaflarımıza bu ikramlarından dolayı teşekkür ederken ve günlerce burada vatanına sahip çıkan halkımıza ve resmi daire çalışanlarına teşekkürlerini iletti.

 

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ