Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

BAŞKOMUTANIMIZIN OĞLU BİLAL ERDOĞAN KIZILCAHAMAM’DA DEMOKRASİ NÖBETİNE KATILDI
Eklenme : 27.07.2016   -   Okunma : 2885

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ı misafir etti.

15 Temmuz’da gerçekleştirilmeye çalışan hain darbe girişiminin Türk Milleti’nin büyük kahramanlığı ile bastırılmasının ardından Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ikinci bir emre kadar meydanları bırakmayalım uyarısı ile sokaklara dökülen vatandaşlarımız Türkiye çapında demokrasi nöbetine devam ediyor.

Hain girişimin ilk gününden bu yana Cumhuriyet Meydanı’nda demokrasi nöbetine devam eden ve milli iradeye sahip çıkan Kızılcahamamlı vatandaşlarımız bugün de meydanda milletvekillerimizi ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ı misafir etti. Bilal Erdoğan ile birlikte Ankara Milletvekili Aydın Ünal, Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Kocaeli Milletvekili Akif Yılmaz da ilçemizdeki demokrasi nöbetine katıldı.

İlçe Kaymakamımız Mehmet Yıldız ilk olarak kürsüye gelirken, Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi demokrasi nöbetlerinin ilçemizde de ikinci bir emre kadar devam ettiğini ve kahraman vatandaşlarımızın yanında milletvekillerimizin de olmasının memnuniyet verici olduğunu söyledi. Mehmet Yıldız, ilçemize gelen milletvekillerine ve Bilal Erdoğan’a teşriflerinden dolayı teşekkür etti.

Ardından kürsüye teşrif eden Ak Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, 15 Temmuz akşamı destan yazan halkımıza teşekkür ederek en büyük alkışı hak eden sizlersiniz dedi. Sizlere Düzce’den selam getirdim diyen milletvekilimiz, bu meydanlarda sadece Türkiye’nin olmadığını; Bosna, Arakan, Kerkük, Musul ve islamın sancağının dinmeyen ümidinin olduğunu belirtti. 15 Temmuz’da tanklara, helikopterlere karşı iman dolu yüreği ile mücadele eden halkımızın milli mücadele ruhumuzu sadece onlara karşı değil tüm dünyaya gösterdik, bu ruh Kurtuluş Savaşı ruhu, Çanakkale ruhu diyen Keşir, ilçemizden de şehitler olduğunu  belirterek, ülkemizden bayan şehitlerimizin de olduğunu, onların cenazelerinde de er kişi niyetine diye niyet edildiğini söyledi. Hain terör odaklarının böyle bir şeye kalkışamayacağının onayını Kızılcahamam’dan da alan milletvekili Ayşe Keşir, Başkomutanımız tamam diyene kadar meydanlardayız diyerek konuşmasını tamamladı.

Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’in ardından kürsüye gelen Kocaeli Milletvekili Akif Yılmaz, geleceğe ümitle bakılması gerektiğini belirten konuşmasında Anadolu’nun her yanında destan yazan, ölüme düğüne gider gibi giden yiğitlerimizi, şehitlerimizi rahmetle, minnetle, hürmetle anıyorum dedi. 15 Temmuz’da Fetö terör örgütünün hain darbesi ile karşılaşıldığını, ama milletimizin özgürlüğüne kasteden tarihte yaşanan tüm olaylarda olduğu gibi milli mücadele ruhunun uyandığını belirten Yılmaz, gelecek büyük Türkiye yürüyüşünün emin adımlarla devam ettiğini söyledi. Konuşmasını gayet coşkulu bir şekilde sürdüren milletvekilimiz, Cumhurbaşkanımızın darbe gecesinde kahramanca ailesi ile birlikte dik durduğunu ve bunun milletimizin direnci ile birleşerek gelecekteki büyük Türkiye için büyük bir adım atıldığını, bu darbeden daha güçlü bir şekilde çıkılarak hızla kamudan terör örgütü üyelerinin temizleneceğine dikkat çekti.  Akif Yılmaz, oğlu askerde olan ve evladını  askere yollayacak olan anne babaların çocuklarına nasihat ederek; sana üst rütbeli bir komutanın silah verip halkına sık derse silahını ona çevirip alnına sık, yoksa sütümü helal etmem demelerini istedi.

Son olarak kürsüye gelen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, halkımızı selamlayarak sizlere Cumhurbaşkanımızın selamını getirdim dedi. Önceki konuşmacıların çok güzel duygularını ifade ettiğini, aynı şeyleri tekrar belirtmek istemediğini belirtti. Bundan sonraki süreçte yapılması gerekenlerin yapılacağını, bu işe kalkışanların sadece cezalarının verilmesi ile yeterli kalınmayacağını, bundan sonraki süreçte aynı sıkıntıların tekrar etmemesi için ne gerekirse yapılacağının takipçisi olacaklarını söyledi. Ankara ve Kazan’da ziyaret ettiği gazilerimiz ve şehit yakınlarını anlatan Bilal Erdoğan, Kızılcahamam’ın da aynı aileden üç şehit verdiğini, onların bizim yolumuzu aydınlattığını söyleyerek meydanları boşaltmayan halkımıza teşekkür etti. Bu darbe girişiminin bizlere tekrar tarihte ülkemizi paylaşmak isteyen dış güçlerin, hala ülkemizde gözlerinin olduğunun kanıtı olduğunu ama halkımızın onlara gereken cevabı vererek karamsarlık olmaması gerektiğini, Türkiye’nin islam dünyasının savunucusu olacağını, liderinin arkasında durarak ispat ettiğini söyledi.

Konuşmasını tamamlayan Bilal Erdoğan ve misafir milletvekillerimiz, Belediye Başkanımız Muhittin Güney, İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız, Ak Parti İlçe Başkanı Sefa Yıldırım ve yönetimi, Başkan Yardımcısı Fahrettin İlhan, Belediye Meclis Üyeleri, ilçe protokolü ve halkımızın eşliğinde Şehit Gülşen Ailesi’ni evinde ziyaret etmek üzere meydandan ayrıldılar.

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ