Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

DEMOKRASİ NÖBETİNE YİNE VATANDAŞLARIMIZ YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ
Eklenme : 8.08.2016   -   Okunma : 1417

Kızılcahamam demokrasi nöbetine yine yoğun ilgi gösterdi.

15 Temmuz gecesi Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kalkıştığı darbe girişimi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı ile halkın sokağa çıkması sonrasında püskürtülmüş ve büyük bir demokrasi zaferi elde edilmişti. Haince yapılan darbe girişimini protesto eden vatandaşların günlerdir sürdürdükleri demokrasi nöbetlerini taçlandırmak için İstanbul Yenikapı meydanında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla düzenlenen  "Demokrasi ve Şehitler Mitingi" 81 ilde olduğu gibi Kızılcahamam'da da Cumhuriyet meydanına kurulan dev ekrandan katılımcılara canlı yayın olarak izletildi.

 İlçemiz demokrasi nöbetine ve milli iradeye sahip çıkmak için 07.08.2016 pazar günü saat 22.00'da Cumhuriyet Meydanına gelen Ankara Bölge Milletvekili Prof. Dr. Emrullah İşler, İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız, Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Belediye Başkan Yardımcısı Fahrettin İlhan,  Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Muşmal, Emniyet Müdürü Ali Yeşildal, İlçe Müftüsü Sinan Kazancı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli Karakuş, Belediye Meclis Üyeleri, Siyasi Parti İlçe Başkanları ve Yöneticileri, Sivil Toplum Kuruluşları yöneticileri, Kızılcahamamlı vatandaşlar ve Düğünden çıkan Gelin Damat da katıldı.

Program Ankara Seğmen Ocağı Derneği tarafından düzenlenen gösteri ile başladı. Ankara Bölge Milletvekili Prof. Dr. Emrullah İşler Ankara Seğmen Ocağı Derneğine yapmış oldukları gösteriden dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti.

Belediye Başkanı Muhittin Güney Demokrasi nöbetinin 24. gününde yaptığı konuşmada,  vatandaşlarımızı n bu iradeye başından beri gösterdikleri teveccühten dolayı teşekkürlerini sundu Meydanlarımızı bir gün dahi boş bırakmayan Kızılcahamam halkına ve Demokrasiye sahip çıkmak adına meydanda görev yapan ve ikramlarda bulunan esnaflarımıza da teşekkür etti.  Başkanımız Muhittin Güney İstanbul Yeni Kapıda düzenlenen "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"nin buradan canlı olarak yayınlandığını ve akabinde gerçekleşen demokrasi birliği için alanımızda bulunan Başta her zaman yanımızda olan Bakanımız Bölge Milletvekilimiz Hemşerimiz Prof. Dr. Emrullah İşler'e,  Ak Parti İlçe Başkanı Sefa Yıldırım, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Yüksel Altun, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Uğur Tekin, Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Ergün Keleş, Saadet Partisi İlçe Başkanı Sedat Barun ve Teşkilatlarına Teşekkür ederim diyerek kürsüden ayrıldı.

Selamlama Konuşması yapan Siyasi Parti İlçe Başkanlarından Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Uğur Tekin, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı adına Mehmet Demirbaş ve Ak Parti İlçe Başkanı Sefa Yıldırım; bu hain FETÖ'nün Milli İradeye yapmış olduğu saldırıyı kınadıklarını ve 15 Temmuz gecesinden bu güne kadar tüm meydanlarda birlik beraberlik içinde demokrasi nöbetine katılan vatandaşlarımıza teşekkür ederek bu süreçte Şehit olanlara Allah'tan rahmet Gazilerimize de acil şifalar dilediler.

İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız Milletimizin birlik beraberliğini kimsenin yıkamayacağını dile getirerek 24 gün boyunca burada demokrasi nöbet tutan Protokol üyelerine, Belediye Çalışanları, Siyasi Parti İlçe Başkanlarına Sivil toplum Kuruluşlarına ve vatandaşlarımıza teşekkür etti.

Son olarak konuşan; Ankara Bölge Milletvekili Prof. Dr. Emrullah İşler, FETÖ'nün yapmış olduğu darbe kalkışmasının sonuçlanamamasında büyük etkisi olan Türk Milletine göstermiş oldukları yürekli davranışlarından dolayı teşekkür ederek Şehitlerimize Allah'tan rahmet kederli ailelerine başsağlığı, gezilerimize acil şifalar diledi.

Demokrasi nöbetinin sonunda İlçe Kaymakamlığı ve Kızılcahamam Belediyesi tarafından hazırlatılan Şehitlerimizin aileleriyle yapılan röportaj izletilerek, her gün olduğu gibi İlçe Müftülüğü Din görevlileri tarafından Kur'an tilaveti okunarak dua edildi.

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ