Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZİN KÜNYELERİ DE ŞEHİT AĞACINDAKİ YERİNİ ALDI
Eklenme : 19.08.2016   -   Okunma : 2135

Şehitler Ağacı’na 15 Temmuz darbe kalkışmasında hayatını kaybeden 4 vatandaşımızın ve yakın zamanda hayatını kaybeden şehitlerimizin künyeleri çakıldı.

Kızılcahamam Belediyesi tarafından yapılan Şehitler Ağacı’na 15 Temmuz darbe kalkışmasında hayatını kaybeden 4 vatandaşımızın ve yakın zamanda hayatını kaybeden şehitlerimizin künyeleri çakıldı

İlçemiz Büyük Kaplıca karşısında, Şehit Fatih Duru Parkı’nda bulunan Şehit Ağacı’na 15 Temmuz darbe kalkışmasında hayatını kaybeden 4 vatandaşın ve yakın zamanda hayatını kaybeden şehitlerimizin künyeleri çakıldı.

15 Temmuz darbe kalkışmasında şehit olan 4 Kızılcahamamlı vatandaşımız Mehmet Gülşen, Lütfi Gülşen, Hakan Gülşen, İbrahim Ateş ve yakın zamanda hayatını kaybeden şehitlerimizin künyeleri Şehit Fatih Duru Parkı’nda düzenlenen törenle, Kızılcahamam Belediyesi tarafından yapılan ve her şehit için künye çakılan Şehit Ağacı’na çakıldı. Törene Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız, Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Jandarma Komutanı Kadir Bilgi, Emniyet Müdürü Ali Yeşildal, İlçe Müftüsü Sinan Kazancı,  Belediye Başkan Yardımcısı Fahrettin İlhan, Belediye Meclis Üyeleri Kemal Öztürk, Songül Ergelen, Murtaza Güngör, Durali Uygun, Yusuf Şengül, siyasi parti ilçe başkanları, şehit aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Tören, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Hayatını kaybeden şehitlerin ruhu için Kuran-ı Kerim tilaveti okundu ve dualar edildi. Törenin ardından konuşan Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney, vatan, millet ve bayrak uğruna şehit olan tüm vatandaşların anısını yaşatmak adına  Şehit Ağacı’nın ilçemizde bulunduğunu belirterek, “Terör nedeniyle ve diğer nedenlerle şehit olan tüm şehitlerimizin isimleri burada asılı. Bugün Kızılcahamam’ımız da 15 Temmuz darbe girişimi neticesinde demokrasimize, vatanımıza, milletimize, bayrağımıza sahip çıkmak adına 4 kardeşimizi şehit verdi. 3 kardeşimiz Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde, 1 kardeşimiz de Genelkurmay Başkanlığı önünde şehit oldular” dedi.

15 Temmuz darbe kalkışmasında şehit olan 4 Kızılcahamamlı vatandaştan 3’ünün aynı aileden olduğunu söyleyen Başkanımız, “Bu darbe girişimi neticesinde şehit olan vatandaşlarımızın, Kızılcahamamlı hemşerilerimizin 3’ü aynı aileden. Kendileri Gülşen ailesinden. Biri de İbrahim Ateş kardeşimiz. Bugünde bu şehitlerimizin arasına bu kardeşlerimizi katarak onurla, şerefle bu künyelerimizi buraya taktık. Cenabı Allah inşallah bir daha bizlere böyle bir şey yaşatmasın. Ama böyle bir şeyle de karşı karşıya kalırsak Kızılcahamam halkı vatanını, milletini seven bir halk olarak her zaman şehit olmaya hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız ise, “Milli ve manevi duygularıyla örnek olan Kızılcahamam ilçemizde şehit ağacı bu noktada yapılırken tahmin ediyorum ki hiçbirimiz böyle bir töreni öngörmemiştir. Aslında onlar sadece şehitlerimiz değil bizim için bir halk kahramanıdırlar. 15 Temmuz gecesi şehit verdiğimiz Lütfi Gülşen, Mehmet Gülşen, Hakan Gülşen, İbrahim Ateş kardeşlerimizi, ağabeylerimizi saygı ve hürmetle anıyorum. Bize düşen onların bize bırakmış oldukları ailelerine iyi bakmak, onların hatıralarını yaşatmak. Onların şahsında bugüne kadar bu toprakları bize vatan yapan, şehit kanıyla bu toprakları sulamış bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı. Tören 15 Temmuz’da şehit olan Lütfi Gülşen, Mehmet Gülşen, Hakan Gülşen ve İbrahim Ateş’in isimlerinin bulunduğu künyelerin Şehit Ağacı’na çakılmasının ardından sona erdi.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ