Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

ATO VE ATLAS DERGİSİ KIZILCAHAMAM’A TANITIM GEZİSİ DÜZENLEDİ
Eklenme : 20.08.2016   -   Okunma : 2966

Ankara Ticaret Odası (ATO), Kızılcahamam ilçesinin tanıtımı amacıyla 20-21 Ağustos tarihlerinde doğa yürüyüşü ve tanıtım gezisi gerçekleştirdi.

Ankara Ticaret Odası (ATO), Kızılcahamam ilçesinin tanıtımı amacıyla 20-21 Ağustos tarihlerinde doğa yürüyüşü ve tanıtım gezisi gerçekleştirdi.

ATO ve Atlas Dergisi iş birliğiyle düzenlenen gezinin ilk günü Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkında piknik ile başladı. Programa Ankara ticaret Odası Başkanı Hemşerimiz Salih Bezci, İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız, Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Ayşe Bezci Turizm Otelcilik Meslek Lisesi Müdürü Handan Arslan, Öğretmenler, Atlas dergisi yöneticileri ve İstanbul'dan 30, Ankara'dan 50 Atlas okuru ile basın mensupları katıldı.

 Katılımcılar Kızılcahamam Jeoparkı, Soğuksu Milli Parkı, Çamlıdere fosil ağaç ormanı, sütun bazaltlar, mağaralar ve doğal güzellikleri keşfetme fırsatı yakalayacaklar. Çadır kampında konaklayarak katılımcılar doğa yürüyüşleri de yapacak.


Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, dağlar ve çam ormanlarıyla çevrili Kızılcahamam'ın Ankara'nın sağlık turizmine elverişli en güzel ilçelerinden biri olduğunu belirterek, "İddia ediyorum, Kızılcahamam Ankara'daki İsviçre'dir" ifadesini kullandı.
Ankara'nın sağlık turizminde gelecek vaat eden bir potansiyele sahip olduğunu vurgulayan Bezci, "Bu potansiyelin önemli bir kısmı Kızılcahamam'da bulunuyor. Yemyeşil çam ormanlarıyla kaplı Kızılcahamam, gerek Romalılardan günümüze kadar gelen termal sularıyla, gerekse temiz havası ve doğal güzellikleriyle sağlık turizmi için biçilmiş kaftandır" diye konuştu. Bölgenin doğa yürüyüşleri ve dağcılığa da elverişli olduğuna dikkati çeken Bezci, Atlas Dergisi iş birliğiyle Kızılcahamam'a düzenlenen gezi ile ilçenin sahip olduğu potansiyeli gözler önüne sermeyi amaçlandığını bildirdi.
Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney İlçemize gelen Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci’ye Atlas dergisi yöneticileri ve okurlarına hoş geldiniz diyerek, ilçemizi tercik ettikleri için memnun olduklarını belirtti.

Başkanımız , “Kızılcahamam, termal suları, muhteşem doğası, eşsiz yöresel lezzetleri, tarihi ve doğal güzellikleri ile her zaman adından söz ettirmiş marka değeri taşıyan Ankara'nın en önemli termal turizm  merkezidir. Sadece yaz aylarında değil, kış aylarında da bambaşka bir güzellik ile turizm potansiyeli olan Kızılcahamam ilçemiz yaz, kış demeden misafirlerini ağırlamaya hazırdır. Hazır olmak için; ilçemizin içindeki çalışmalar daha büyük önem taşımakta olup, ilçede yaşayan vatandaşların talepleri ve gelen misafirlerin taleplerini karşılayacak düzeyde olması  doğrultusunda belediye çalışmaları yapılmaktadır. Vatandaşlarımızın ilçedeki huzuru ve refahı kuşkusuz gelecek misafirlerimizi daha iyi ağırlaması açısından büyük önem taşımaktadır” dedi.

Katılımcılar Kızılcahamam Belediyesi Jeopark koordinasyon merkezi tarafından hazırlanan gezi rotası ile tarihi ve turistlik bölgeleri ziyaret etmek üzere yola çıktılar.

 

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ