Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

DEMOKRASİ YÜRÜYÜŞÜ YAPAN İBRAHİM ÇOLAK KIZILCAHAMAM’A ULAŞTI
Eklenme : 24.08.2016   -   Okunma : 2412

Demokrasi yürüyüşü yapan İbrahim Çolak, İstanbul'dan başlayan yürüyüşünde ilçemize ulaştı.

Aktivist ve yazar İbrahim Çolak, Fethullahçı terör örgütünün darbe girişimini protesto etmek için İstanbul'dan başlayıp Ankara’da bitireceği yürüyüşünde Kızılcahamam'a ulaştı.

İbrahim Çolak, 12 Ağustos  Cuma günü İstanbul Eyüp Sultan Camii'nden yürümeye başladı. FETÖ'nün darbe girişimine tepki amacıyla Ankara'ya yürüyen İbrahim Çolak, Kızılcahamam'a ulaştı. D-100 Karayolu'nu takip ederek yürüyen İbrahim Çolak boynuna bağladığı bayrakla yürürken, bir polis ekibi ise eşlik ediyor. İbrahim Çolak bu hafta Cuma günü  Ankara'ya ulaşarak Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bulunan Millet caminde Cuma namazını kılmayı hedeflediğini  belirterek iki simgesel bayrak taşıdığını dile getirdi. Bunlardan bir tanesini programı müsait olması durumunda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a diğerini ise şehitlerimizi temsilen Ömer Halis Demir'in ailesine takdim edeceğini söyledi. İbrahim Çolak, Şehit Ömer Halis Demir'in kabrini ziyaret etmek için cumartesi günü Ankara’dan Niğde’ye gideceğini söyledi. 

Daha önce Ankara'dan İstanbul'a Rabia yürüyüşü yaptığını hatırlatan İbrahim Çolak, "3 yıl önce Mısır'daki Müslüman kardeşlerimiz için Rabia yürüyüşü yaptım Ankara'dan İstanbul'a. Bu darbeyi beraber yaşadık, kendim de bizzat Ankara Emniyet Müdürlüğü önündeydim. Yanımda vurulanlar oldu, daha sonra külliyeye geçtik. Bu süreci külliyede tamamladık. Bizzat kendi tanıdıklarımdan şehit olanlar, gazi olanlar oldu. Şehit ve gazilerimize vefa, darbelere hayır diyoruz." dedi.

Şehitlere ve gazilere vefa, darbelere hayır yürüyüşü yapan İbrahim Çolak,konaklama ve ulaşımda verilen destekten dolayı Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney’e teşekkür etti.

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ