Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

BAŞKANIMIZ ŞEYH YUNUS BİN AHMET KUZVİRANİ TÜRBESİNE ZİYARETTE BULUNDU
Eklenme : 12.09.2016   -   Okunma : 2793

Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney, bugün hizmete giren Yunus Dede Türbesini ziyaret etti.

Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney, bugün hizmete giren Yunus Dede Türbesini ziyaret etti.

Kızılcaören Mahallesinde bulunan ve Şeyh Ali Semerkandi Hazretlerinin talebesi olan Şeyh Yunus Bin Ahmet Kuzvirani türbesinde yapılan ziyaret programına; Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Belediye Başkan Yardımcısı Fahrettin İlhan, İlçe Müftüsü, Köy Muhtarı Ihsan Şenli, Dernek Başkanı Ahmet Yurt ve mahalle halkı katıldı.

Ziyaret programı Öğlen namazından sonra okunan Mevlid-i Şerif ile başladı. Açılış konuşmasını Köy Muhtarı Ihsan Şenli yaparak katılımcılara hoşgeldiniz dedi.

Kızılcahamam Belediyesi kontrolünde, Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Tabiat Varlıklar Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan Yunus Dede Türbesi ziyaretinde konuşan Belediye Başkanımız Muhittin Güney; Katılımcıları selamlayarak burada bulunmaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti. Başkanımız Muhittin Güney, Yunus Bin Ahmet Kuzvirani türbesinin geç kalınmış bir çalışma olduğunu ve türbe ziyaretlerin inanç turizminin gelişmesinde büyük katkıların olacağına inanıyorum, Köy Muhtarının ve Dernek yönetiminin gayretli çalışmalarını seçildiğimiz günden beri görmekteyim bu aşamaya gelen türbe ve çevre düzenlemesinde çok emekleri var huzurlarınızda onlara bir kez daha teşekkür ediyorum.

Tabi ki burayı bu hale getirebilmek için girişimlerde bulunduk ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Gökçek'in değerli eşleri Nevin Gökçek'e burayı anlattık gezdirdik ve burasını da Çamlıdere Şeyh Ali Semerkandi Hazretlerinin yapımında emeğinin olduğu için burada da girişimlerde bulunmasını istedik. Kendileri bizleri kırmadı ve hemen araştırma girişimlerinde bulundu. Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Tabiat Varlıklar Dairesi Başkanlığı Türbe yapımını ve çevre düzenlemesini bitirerek bugün ziyarete başlandı. Başta Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Gökçek'in değerli eşleri Nevin Gökçek'e, emeği geçen herkese ve sizlere teşekkür ediyorum diyerek sözlerini tamamladı.

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ