Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

KARDEŞ ŞEHİR HEYETİ BUGÜNDE İLÇEMİZİ GEZDİLER
Eklenme : 1.10.2016   -   Okunma : 1257

Almanya Weilburg belediye başkanı ve heyeti bugünde ilçemizi gezdiler.

Almanya Weilburg belediye başkanı ve heyeti bugünde ilçemizi gezdiler.

Heyeti ilk olarak ilçemizde yeni açılan Kızılcahamam Belediyesi 100. Yıl Eğitimci Nuray Yeşil müzesinde Ali Yeşil karşıladı.

Kızılcahamam Belediye Meclis Üyesi Songül Ergelen, Genel Koordinatör İhsan Taşer ile birlikte Müzeyi gezen konuk başkan ve heyeti müzede sergilenen eşyalardan çok etkilendiklerini ve çok fazla çeşit olduğunu bu kadar çeşidi müzeye kazandırdığı için Ali Yeşil bey’e ve böyle bir müzeyi ilçeye kazandırdığı için de Belediye Başkanımız Muhittin Güney’e çok teşekkür ettiğini söyledi. Müzeden ayrılırken Ali Yeşil tarafından Weilburg Belediye Başkanı Hans-Peter Schick‘e hediye takdiminde bulundu.

Müzenin ziyaretinin adından ilçemize yeni kazandırılan çöp aktarma merkezini gezerek genel koordinatör İhsan Taşer’den bilgi aldılar. Eğrekkaya barajından sonra madensuyu fabrikasında Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Belediye Başkan Yardımcısı Fahretin İnhan, Belediye Meclis Üyesi Songül Ergelen ve Kızılcahamam Çamlık Maden suyu yetkilileri ile bir araya gelen heyete maden suyu fabrikası yeni genel müdürü Umran Odabaşı fabrika hakkında bilgiler verdi. Yenilen öğlen yemeğinin ardından konuk heyet fabrikayı gezdi. Kapasitesi ve ürün çeşitleri hakkında bilgi alan belediye başkanı. Kendi ilçesinde de madensuyu rezerve ve fabrikası olduğunu söyleyerek faaliyetleri hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunabileceklerini belirtti.

Kızılcahamam Çamlık Maden Suyu ziyaretinin ardından, Javsu fabrikasına giden heyeti fabrika yetkilisi Serhat Akkaya karşıladı.

Javsu hakkında bilgiler alıp fabrikayı gezen heyet teşekkür ederek ayrıldı.

Daha sonra Kızılcahamam Belediyesine ait projelerden olan jeopark müzesi inşaatı ve Tamamlayıcı Tıp, Sağlık ve Turizm Merkezi inşaatını gezen heyet projeler hakkında genel koordinatör İhsan Taşer tarafından bilgilendirildi.

Kardeş şehir heyeti son olarak hocalı anıt müzesini ziyaret ederek Swiss otelde istirahate çekildiler.

 

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ