Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

BELEDİYEMİZ TARAFINDAN VATANDAŞLARIMIZA AŞURE İKRAM EDİLDİ
Eklenme : 14.10.2016   -   Okunma : 1254

Kızılcahamam Belediyemiz tarafından Muharrem Ayı ve Aşure Günü nedeniyle cuma namazı çıkışında vatandaşlarımıza aşure ikram edildi.

Kızılcahamam Belediyemiz tarafından Muharrem Ayı ve Aşure Günü nedeniyle cuma namazı çıkışında vatandaşlarımıza aşure ikram edildi.

Muharrem Ayı’nın önemini belirten Aşure Günü için belediyemiz tarafından yaptırılan aşure, bugün cuma namazı çıkışında Merkez Aşağı Camii ve Merkez Yukarı Camii'nde vatandaşlarımıza ikram edildi.

 Aşure Günü’nün müslümanlar tarafından çok önemli olduğuna değinen Belediye Başkanımız Muhittin Güney,  açıklamasında şu ifadelere yer verdi:   “Muharrem ayı, Kur'an-ı Kerim’de kıymet verilen dört aydan biridir. Peygamber Efendimiz (SAV) Muharrem ayının değerini anlatmak için ondan “Allah’ın ayı” diye söz etmiştir. Hadis-i Şerif'te Muharrem ayı için; “Allah’ın ayı” denilmesi bu ayın şerefine işaret içindir. Bu ayın en kıymetli günü de Aşure Günüdür. Allah, birçok duayı Aşure Günü kabul etmiştir. Peygamber Efendimiz yine bir hadisi şerifinde; “Aşûre Günü zerre kadar sadaka veren kimseye, Allahu Teâlâ Uhud dağı kadar sevap verir.” buyuruyor. Aşure gününün ruhunda kardeşliğin, birliğin, sevginin, anlayışın ve hoşgörünün anlamı saklıdır. Bugün bu ruhtan feyiz alarak bütün bir ömrü hayır ve güzellikler içinde geçirmek için çokça dua edilmesi gereken bir gündür. Cenab-ı Allah bizleri birlikten beraberlikten iyilikten güzellikten ayırmasın. Bu vesileyle bütün İslam âleminin Aşure Günü’nü tebrik ediyor, başta Hz. Hüseyin olmak üzere bütün aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” dedi.

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ