Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

JEOPARK, KIZ İMAM HATİP LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİ AĞIRLADI
Eklenme : 25.10.2016   -   Okunma : 1366

Okullarımıza yönelik jeopark ve doğa gezileri devam ediyor.

           İlçemizde bu yıl faaliyete geçen Bizim Anadolu Vakfı Gürcan Kız İmam Hatip Lisesi öğrencileri 9. ve 10. sınıflardan oluşan 24 kişilik öğrenci grubu ile Jeopark alanlarını gezdiler.

          İlçemizin jeolojik yapısı ile coğrafi konumu hakkında bilgi edinmek ve yerinde inceleme yaparak öğrenmelerini hızlandırmak maksadı ile okulların gözdesi olan Jeopark projesi, gençlerimize ışık tutmaya devam ediyor,  Anadolu Vakfı Gürcan Kız İmam Hatip Lisesi öğrencileri  Coğrafya Öğretmeni Gamze Şık öncülüğünde Kızılcahamam Belediyesi AB ve Jeopark Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Ali İhsan Kayabaşıoğlu rehberliğinde ilk olarak Güvem bölgesinde bulunan Karagöl Jeositi, Beşkonak Fosil Yatakları ve Güvem Bazalt Sütunlarını inceledikten sonra Soğuksu Milli Parkı içerisinde bulunan ziyaretçi merkezini gezip, Çeltikçi bölgesinde bulunan Abacı Peri Bacaları jeositi ve Mahkeme Ağacin Yeraltı Kültürel jeositini inceleyerek gezilerini tamamladılar.

            Kızılcahamam Belediyesi AB ve Jeopark Koordinasyon Merkezi , Ankara ve civarı okulları ile birlikte ilçemizdeki okullara düzenlemiş olduğu Jeopark gezilerinde öğrencilerimize Jeopark Projesinin asıl amacının doğadaki değerlerin bizden önceki nesillerin bizlere aktarmış olduğu gibi bizlerin de doğamızı severek koruyup bir sonraki nesillere aktarmak olduğunu vurgulamaya devam edecek.

Belediye Başkanımız Muhittin Güney, okullarımız için düzenlenen bu tip gezilerle öğrencilerimizi jeopark ve doğa sevgisi açısından bilgilendirmenin çok önemli olduğunu belirterek, bundan sonra hem ilçemizdeki okulların hem de ilçe dışından misafir gelecek olan okulların gezilerine devam edeceğini söyledi. İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ