Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

DAMLA PROJESİ ANKARA TOPLULUĞU KIZILCAHAMAM'DA
Eklenme : 26.10.2016   -   Okunma : 1292

Damla Projesi Ankara Topluluğu öğrenci grubu sosyal sorumluluk çalışmasını Kızılcahamam'da gerçekleştirdi

Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney, İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız ve Ankara Kalkıma Afansı Genel Sekreteri Arif Şayık ile birlikte Seyr-Et Restaurant'ta Damla projesi kapsamında Bakanlık Müşaviri Metin Ayvazoğlu önderliğinde ilçemize ziyarete gelen Damla Projesi Ankara Topluluğu öğrenci grubu ile bir araya geldi.

İlçemize gelen Damla Ankara Topluluğu sosyal sorumluluk çalışmasını gerçekleştirdi. Belediye Başkanımız Muhittin Güney, İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız ve Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık ile birlikte Seyr-Et Restaurant'ta sohbet ettiler. Topluluğun katılım sertifikaları kendilerine takdim edildi.

Belediye Başkanımız Muhittin Güney, kendi kaleme almış olduğu "Ömer B. Hattab" isimli kitabını topluluğa imzalayarak hediye etti.

Son olarak hatıra fotoğrafı çekilerek grup, Huzurevi ziyareti için hareket etti.

 

DAMLA PROJESİ NEDİR

Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan ’Damla Projesi’ ile yerli ve yabancı üniversiteli gençler, gittikleri şehrin kültürünü ve yöre halkını yakından tanıma fırsatı buluyor. ’Damla Projesi’ gençlerin maddi karşılık beklemeden, ailesi ya da yakın çevresi dışındaki bireylerin yaşam kalitesini artırmak için toplumsal bir girişime destek olmalarını sağlamak amacıyla başlatıldı. Damla Projesi’nin ilk ayağı 2014 yılında 80 gönüllü gencin katılımı ile Rize ve Şanlıurfa’da yapıldı. Geçtiğimiz yıl Ankara, Hatay, Sinop, Kahramanmaraş, Gümüşhane’de gerçekleştirilen projeye 224 gönüllü genç katıldı. Büyük ilgi gören Damla Projesi bu yıl 42 ilde 19 programla uygulanacak. Her bir programda 40 katılımcı genç ile toplumun değişik kesimlerinden en az 4 bin kişiye ulaşılması planlanıyor. Damla Projesi 2016 yılında 42 ilde 19 etkinlik yapılarak uygulanacak. Her bir programda 40 katılımcı genç ile toplumun değişik kesimlerinden en az 4 bin kişiye ulaşılması planlanıyor. Ülkemiz üniversitelerinde okuyan yabancı öğrenciler ile Türk öğrencilerden oluşan gönüllü gençler, bir hafta boyunca hem çeşitli ziyaretlerde bulunarak yöre kültürünü ve halkını yakından tanıma fırsatı elde ediyor hem de bakım, boyama, temizlik, hediye dağıtımı gibi etkinliklere katılıyor. Projeyle Türkiye’nin dört bir yanında yaşayan gençler ve farklı ülkelerden gelen yabancı üniversite öğrencileri bir araya gelerek gittikleri illerde çeşitli gönüllülük faaliyetlerinde bulunuyor. Proje kapsamında okul, aile, kurum, yetimhane, huzurevi ve engelli dernekleri gibi çeşitli yerler ziyaret ediliyor, çevre temizliği, fidan dikimi, boyama aktiviteleri yapılıyor.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ