Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

ÇÖP SORUNU TARİH OLDU
Eklenme : 1.11.2016   -   Okunma : 1498

Yıllardır çözülemeyen, derman bulunamayan çöp sorunu, artık Kızılcahamam'da tarihe karıştı.

Türkiye’nin Doğa ve Termal Cenneti olan ilçemiz Kızılcahamam, yıllardır turizm alanında Ankara’nın incisi olarak herkes tarafından beğenilen, bilinen ve ilk olarak tercih edilen bir ilçe ünvanını gururla taşımaya devam etmektedir.

Doğal güzellikleri ile nam salan ilçemizin en büyük sorunlarından biri olan ve 102 yıllık tarihinde bir türlü çözüme kavuşturulamayan çöp sorunu özellikle son zamanlarda doğal güzelliklerimize gölge düşürmekte idi. Belediye Başkanımız Muhittin Güney, göreve geldiği günden bu yana özellikle bu konuda yoğun bir mesai harcayarak konunun çözüme kavuşturulmasını sağladı. Başkanımızın girişimleri neticesinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Gökçek’in desteği ile çöp aktarma istasyonu projesinin çalışmaları kısa bir zaman önce başlamıştı. Yapımı hızla devam eden çöp aktarma istasyonu çok hızlı bir şekilde tamamlanarak 688 ada, 20-21-22 parsel üzerinde 4700 metrekare alana konuşlandırılarak bugün itibarı ile hizmet vermeye başladı.

Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney,  kısa bir süre içerisinde tamamlanan tesiste toplanacak olan katı atıkların bu istasyonda aktarılması yapılıp tırlar vasıtası ile Ankara’da bulunan  katı atık deposuna gönderilecek dedi.

 Kızılcahamam’da vahşi depolamanın bitileceğini  belirten Başkanımız, Ankara Büyükşehir Belediye  Başkanı Melih Gökçek’e Kızılcahamam'da yıllardır devam eden çöp sorununu çözen bu çalışmadan dolayı teşekkürlerini sundu. Başkanımız, tesisin ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diledi.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ