Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

MAHALLELERİMİZİN SORUNLARI YERİNDE ÇÖZÜLECEK
Eklenme : 29.11.2016   -   Okunma : 1353

Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Salın Mahallesi'nde düzenlenen vatandaşla buluşma toplantısına katıldı.

Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Salın Mahallesi'nde düzenlenen vatandaşla buluşma toplantısına katıldı.

İlçemiz mahallelerinde doğrudan vatandaşlarımızın istek, şikayet ve önerilerini dile getirilebilmeleri amacıyla İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız’ın Başkanlığında düzenlenen toplantıya Belediye Başkanımız Muhittin Güney, İlçe Emniyet Müdürü Ali Yeşildal, Jandarma Komutanı Kadir Bilgi, İlçe Tarım Müdürü Ali Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli Karakuş, İlçe Müftüsü Sinan Kazancı, Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Vakıf Müdürü Bülent Işık, Orman İşletme Müdürü Mehmet Üstünyer, Aski Sorumlusu ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Kızılcahamam Bölge Şefi Hasan Demir katılarak sorunları dinlemek üzere hazır bulundular.

Kızılcahamam Salın Mahallesi Köy Konağında yapılan toplantıya istek, şikayet ve önerilerini bildirmek üzere katılan Salın, Belpınar, Yağcı Hüseyin, Yukarı Kise, Yukarı Çanlı, Beşkonak, Hıdırlar, İğceler, Kavaközü, Güvem, ve Kasımlar mahallelerinin muhtarları ve vatandaşları mahalle sorunlarını ve kişisel sorunlarını dile getirdiler.

Grup mahallelerin ortak sorunu olan Kanalizasyon ve Altyapı hizmetleri hakkında bilgilendirme yapan Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçemize yapılacak olan arıtma tesisi için ihalesinin tamamlandığını belirtti. Bu kapsamda başlayan ıslah çalışmasının ardından ilçemiz içerisinden geçen Kirmir vadisinin temizlenerek bir daha buraya pis su karışmayacak dedi. Başkanımız , bundan sonraki çalışmalarımızda mahallelerimizin Altyapısı ve kanalizasyon çalışmalarını ASKİ ile birlikte çözeceğiz dedi. Başkanımız Mahallelerin bir çok sorununa elimizden geldiği kadar cevap vermeye çalışıldığını dile getirerek gerekli birimler ile irtibat halinde olunduğunu sorunların en az seviyeye indirilmesi yönünde çalışıyoruz dedi.

Vatandaşlarımızın istek, öneri ve şikayetlerini tek tek dinleyen Birim yetkilileri vatandaşlarımızı bilgilendirerek bir an önce çözüme kavuşması için çalışmalarını başlattılar. Vatandaş Buluşmalarının ilkinin Güvem bölgesinden başlatıldığını dile getiren İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız, bundan sonra her ay başka bir grup mahallelerinin olduğu ortak bir bölge seçerek orada da vatandaşlarımız ile buluşma toplantıları düzenleyerek sorunları yerinde çözmüş olacağız dedi.

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ