Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUHİTTİN GÜNEY’İN, ATATÜRK’ÜN ANKARAYA GELİŞİ’NİN 97. YIL DÖNÜMÜ MESAJI
Eklenme : 27.12.2016   -   Okunma : 2224

Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya Gelişi’nin 97. yıl dönümü sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Başkanımız mesajında;

"Gazi Mustafa Atatürk ve arkadaşlarının Ankara'ya gelişi hem Türkiye Cumhuriyeti  tarihimiz açısından hem de dünya tarihi açısından da bir dönüm noktasıdır. Millet iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşu ve İstiklal mücadelemizin esasları gibi önemli hususlar, bu gün hayat bulmaya başlamıştır.

27 Aralık 1919 tarihinde Atatürk'ün gelişiyle Kurtuluş Savaşı'nın merkezi olan Ankara, işgal altındaki ulusumuzun bütün mazlum milletlere örnek olan özgürlük ve bağımsızlık mücadelesine ev sahipliği yapmıştır. 97 yıl önce Dikmen sırtlarında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü karşılayan Ankaralılar,  tarihe geçen büyük başarının en önemli destekçileri olmuş; coşku ve azimleri Cumhuriyet'e uzanan yolda verilen mücadeleye güç katmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle Ankara'ya gelişinin yıldönümünde Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyor, Cumhuriyeti kuran bütün kahramanlarımıza şükranlarımı sunuyor, bu önemli günün başta Ankaralılar olmak üzere bütün halkımıza kutlu olmasını diliyorum."  dedi.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ