Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

15 TEMMUZ GAZİLERİ KIZILCAHAMAM'DA BULUŞTU
Eklenme : 30.1.2017   -   Okunma : 2138

Ankara 15 Temmuz Gazileri ve Şehit Yakınları Derneği ve Mamak Belediyesi, hain darbe girişimini unutturmamak için ortaklaşa bir program düzenledi.

Ankara 15 Temmuz Gazileri ve Şehit Yakınları Derneği ve Mamak Belediyesi, 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişimini unutturmamak için ortaklaşa bir program düzenledi.
Kızılcahamam Swiss International’daki ‘Direniş ve Diriliş’ adlı programda bir araya gelen 15 Temmuz’un kahraman gazileri ve şehit aileleri o gece yaşadıklarını anlattı. Zaman zaman duygusal anların yaşandığı programa Kızılcahamam HSYK Başkan Vekili Metin Yandırmaz, İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız, Kızılcahamam Belediyesi Başkan Vekili Songül Ergelen, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Ankara 15 Temmuz Ankara Gazileri ve Şehit Yakınları Derneği Başkanı Ferhat Emre ve çok sayıda davetli katıldı. Saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması, Kur’an tilaveti ve selalarla başlayan programda, 15 Temmuz gecesi yaşananların yer aldığı sinevizyon gösterisi sunuldu.

Programa, 15 Temmuz’da darbe girişiminin ilk anında tepki vererek sembol haline gelen isimlerden tankların önüne yatan Metin Doğan, Boğaziçi Köprüsü’nde tanklara karşı tek başına direnen Safiye Bayat, darbecilerin kullandığı tankı ele geçirerek kullanmaya başlayan Mehmet Köse gibi sembolleşen isimler katıldı.
Programda konuşma yapan gaziler, o gece yaşadıklarını anlattı. Ankara’daki gazilerden olan ve çevresinde "Gazi Nine" olarak anılmaya başlayan 61 yaşındaki Mine Özer, “Bizler 15 Temmuz’u onların başlarına geçirdik. Cumhurbaşkanımız üstümüzdeki ölü toprağını silkeledi ve yeni Nene Hatunlar, Seyit Onbaşılar çıkardı” dedi.
Programda Mamaklı şehit Hasan Altun’un kızı Adile Eviz ise babasına yazdığı mektubu okudu. Hain darbe girişiminde darbeci askerlerin karşısına dikilerek 15 Temmuz’un en genç gazisi olan 8 yaşındaki Batuhan Çetiner’in okuduğu şiir salonu alkışlara boğdu. Program, mehter takımının gösterisiyle son buldu.

 

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ