Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

HALK EĞİTİM MERKEZİNDE HEDİYELİK EŞYA ÜRETİMİ BAŞLADI
Eklenme : 15.02.2017   -   Okunma : 1349

Başkanımız Muhittin Güney, Kızılcahamam Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından verilen temel bilgisayar ve çizim (tasarım) programları kursunu ziyaret etti.

Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Kızılcahamam Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından verilen temel bilgisayar ve çizim (tasarım) programları kursunu ziyaret etti.

Yapılan yiyecek içecek bölümü sınavına katılan protokol üyeleri program sonunda, ev hanımı ve bayanlardan oluşan 35 kursiyere temel bilgisayar ve çizim (tasarım) programları kursu verilmiş, oluşturulan atölyelerde hediyelik eşya üretimi yapılmaya başlanan atölyeleri ziyaret ettiler.

Yapılan Açıklamada;

Aralık 2014 yılında Kızılcahamam Kaymakamlığı bünyesinde Proje Koordinasyon Birimi oluşturulmuştur ve Kızılcahamam’ın tanıtımı ve kalkınmasına katkı sunacak alanlarla ilgili projeler geliştirmiş ve uygulamıştır. Bu kapsamda; Ankara Kalkınma Ajansı tarafından hibe desteği alan

Kızılcahamam Doğa ve Jeopark Kırsal Turizm Projesi

Gelin Tanış Olalım Projesi başarıyla uygulanarak sonlandırılmıştır.

Kızılcahamam’a Hediyem Olsun Projesi

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen projenin süresi 12 aydır.

Genel Amaçlar:

1.Kızılcahamam yöresinde alternatif gelir kaynakları ve istihdam olanaklarının  geliştirilmesine katkı sağlamak,

2.Turistik öneme sahip tarihi, kültürel ve doğal unsurların hediyelik, hatıra eşyaları ve oyuncak sektörü ile turizme kazandırılmasına katkı sağlamak.

Özel Amaçlar:

1. Kızılcahamam da yöreye özgü değerlerin kullanıldığı hediyelik, hatıra eşyası ve oyuncak sektörünün etkin bir şekilde gelişimini sağlamak

2. Kızılcahamam a ait tarihi, doğal ve kültürel değerlerin hediyelik, hatıra eşyası ve oyuncak sektöründe kullanılarak Kızılcahamam markasının geliştirilmesine katkı sağlamak.

3. Kızılcahamam da düşük sermaye ile başlanılabilecek bir sektör olan hediyelik hatıra eşyası ve oyuncak sektörünün gelişimini sağlayarak alternatif gelir kaynakları oluşturmak, sektörel çeşitliliğe katkı sağlamak.

4. Kızılcahamam da girişimcilik kapasitesinin armasına katkı sağlamak.

Bu amaçlar doğrultusunda Halk Eğitim Merkezinde ağırlıklı ev hanımı ve bayanlardan oluşan 35 kursiyere temel bilgisayar ve çizim (tasarım) programları kursu verilmiş, oluşturulan atölyelerde hediyelik eşya üretimi yapılmaya başlamıştır.

Oluşturulan atölyelerde ahşap, cam, seramik, ahşap boyama, kırkyama ve nakış alanlarında hediyelik eşyalar üretilmektedir.

Ayrıca bu kursiyerlere girişimcilik ve pazarlama eğitimleri de verilecektir.

İhtiyaç duyulan çeşitli alanlarla ilgili proje hazırlıkları devam etmektedir.

 

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ