Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

BAŞKANIMIZ, ENGELSİZ SAĞLIK TURİZMİ İLE YENİ HAYATLAR PROJESİ TOPLANTISI'NA KATILDI
Eklenme : 28.02.2017   -   Okunma : 1265

Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Engelsiz Sağlık Turizmi İle Yeni Hayatl

Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Engelsiz Sağlık Turizmi İle Yeni Hayatlar Projesi Toplantısı'na katıldı.

 Türkiye Sağlık Turizmi Derneği tarafından Kızılcahamam Patalya Otel'de düzenlenen toplantıya İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız, Belediye Başkanımız Muhittin Güney, İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli Karakuş ve kurum müdürleri katıldı.

Toplantıda konuşan Türkiye Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Enginer Birdal, dernek olarak bir yandan sektörel çalışmalarını sürdürürken bir yandan da farkındalık yaratma, bilinçlendirme senaryoları üzerine projeler geliştirdiklerini ifade etti. Son yıllarda, ülkemizin de gelişmiş ülkelerdeki nitelikli sağlık hizmetleriyle rekabet edebilecek düzeye geldiğini belirten Birdal, ''Ülkeye dünyanın dört yanından tedavi amacı ile turistler gelmektedir. 90'lı yıllardan sonra kamu yatırımının yanında sağlık sektörüne de yatırımın arttığı görülebilir. Bu açıdan bakıldığında; Avrupa standartlarıyla yarışabilecek düzeye gelindiği müjdelenebilir. Yapım ve işletme bakımından yüksek maliyetleri olan sağlık tesislerinin yurtdışı pazarlara açılması bu maliyetlerin azaltılması noktasında giderek zorunlu bir durum almıştır. Ülkenin coğrafi konumu ve sağlık sektöründeki yetişmiş ve eğitimli insan gücü sağlık turizminde Türkiye'nin önemli avantajları arasında yer almaktadır'' dedi.

 Toplantının sonunda Türkiye Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Enginer Birdal tarafından Belediye Başkanımız Muhittin Güney ve İlçe Kaymakamımız Mehmet Yıldız'a plaket takdim edildi.

 

 

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ