Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

BAŞKANIMIZ, ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA TÖRENLERİNE KATILDI
Eklenme : 18.03.2017   -   Okunma : 1094

Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney, 18 Mart Çanakkale zaferi ve Şehitlerimizi anma günü nedeniyle İlçemizde düzenlenen programlara katıldı.

Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney, 18 Mart Çanakkale zaferi ve Şehitlerimizi anma günü nedeniyle İlçemizde düzenlenen programlara katıldı.

Türk tarihinin şanlı sayfalarından biri olan Çanakkale Zaferi'nin 102. yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı ve Çanakkale'de destan yazan şehitlerimiz anıldı.

Sabah namazında Merkez Aşağı Camii'nde okunan mevlidin arkasında ikinci tören ilçemiz Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşti.  Atatürk Anıtı'na Çelenk Koyma Töreni'ne İlçe Kaymakamımız Mehmet Yıldız, Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Muşmal, Garnizon Komutanı Kadir Bilgi,  İlçe Emniyet Müdürü Erol Dağdelen, İlçe Müftüsü Selçuk Kılıçbay, siyasi parti başkanları ve temsilcileri, ilçe protokolü, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Çelenk Koyma Töreninde kamu kurum ve kuruluşları sırası ile çelenklerini Atatürk Anıtı'na sundular. 

İlçe Protokolü Şehitler günü etkinliklerinde Şehit Anıt Ağacı'na kadar yürüyerek burada İlçe Müftüsü Selçuk Kılıçbay tarafından tüm şehitlerimize dua edilmesinin ardından Kızılcahamam Belediyesi Nikah ve Toplantı Salonu'na geçildi. Orhangazi Ortaokulu tarafından hazırlanan programda izleyenlere duygusal anlar yaşatan gösteriler yer aldı. Slayt gösterisi, oratoryo gösterisi, müzik dinletisi ve Çanakkale piyesi izleyenlerin beğenisini kazandı.

Programın Sonunda Çanakkale destanı konulu çeşitli yarışmalarda dereceye giden öğrencilere ve Okullara ödülleri verildi.

 

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ