Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

BAŞKANIMIZ, NEVRUZ BAYRAMI TÖRENİNE KATILDI
Eklenme : 21.03.2017   -   Okunma : 1056

Baharın müjdecisi olan Nevruz Bayramı, tüm Türk Dünyası’nda olduğu gibi ilçemizde de yapılan törenle kutlandı.

Baharın müjdecisi olan  Nevruz Bayramı, tüm Türk Dünyası’nda olduğu gibi ilçemizde de yapılan törenle kutlandı.

İlçemizdeki Nevruz Bayramı etkinliği, 21 Mart 2017 Salı günü Kızılcahamam Şehit Hakan Gülşen Anadolu Teknik ve Meslek Lisesi bahçesinde gerçekleştirildi.

Programa, İlçe Kaymakamımız Mehmet Yıldız, Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Jandarma Komutanı Kadir Bilgi, Kızılcahamam Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Muşmal, Belediye Başkan Yardımcısı Fahrettin İlhan, Belediye Başkan Danışmanı ve Genel Koordinatör İhsan Taşer, Belediye Meclis Üyesi Songül Ergelen, Emniyet Müdürü Erol Dağdelen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli Karakuş, İlçe Müftüsü Selçuk Kılıçbay, Kurum Müdürleri, Siyasi Parti İlçe Başkanları, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımız'ın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.

 “Nevruz; yeni gün, yeni yılın ilk günü demektir. Bugün, geceyle gündüzün eşit olduğu, günlerin uzayıp sıcaklıkların artmaya başladığı 21 Mart’a rastlamaktadır. Bu günlerde doğa da uyanıp canlanmaya başladığından Nevruz günleri, baharın da başladığı günlerdir.

Nevruz ateşini; İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız, Belediye Başkanı Muhittin Güney ve Kızılcahamam protokolü hep birlikte yaktılar. Türk kültürüne göre Türkler'in Ergenekon'dan çıkışını temsilen demir dövme töreni yapıldı.

Şenliğin diğer bölümlerinde ise yumurta tokuşturma geleneği canlandırılırken, Öğrencilerin Müzik programı ve Aşık ile Maşuk gösterisi ile devam eden programda, Yoğurt yeme yarışması, Ok atma ve halat çekme yarışması yapıldı. Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri verilerek program öğlen yemeği ikramı ile sona erdi.

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ